Vauxhall Movano-e jako elektrická dodávka s lepší baterií

Anglický výrobce aut Vauxhall přichází s elektrickou dodávkou Movane-e. Má vylepšenou baterii a lepší dojezd.

Vauxhall Movano-e je aktualizovaná dodávka Movano-e. Má větší baterii s kapacitou 75 kWh, která poskytuje dojezd o 24 km navíc ve srovnání s modelem s kapacitou 70 kWh, který nahrazuje.

Celkový dojezd je nyní 247 km a rychlost nabíjení se zlepšila. Navzdory tomu zůstává počáteční cena Movano-e 1,67 mil. Kč bez DPH. Po udělení plug-in vozidla se cena nezměnila.

Movano-e je vybavené stejným elektromotorem, který je umístěný vpředu jako dříve. Ten produkuje 118 koní a jeho točivý moment je 260 Nm. Jednotka 75 kWh je jedinou možností baterie, i když si kupující mohou vybrat mezi standardním modelem L3 nebo verzí L4 s dlouhým rozvorem. Za tu si zákazník připlatí dalších 25 880 Kč.

Ať už si vyberete jakýkoli model, Movano-e se vyznačuje vylepšenými časy nabíjení díky optimalizaci jeho elektrických systémů. Dobití z 80 procent z 22kW AC nabíječky nyní trvá čtyři hodiny místo osmi. Dále se Movano-e dokáže nabít na 80 procent přibližně za hodinu z 50kW DC rychlonabíječky.

Baterie je namontovaná pod podlahou dodávky. To znamená, že pokud jde o praktičnost, neexistují žádné kompromisy. Kromě dvou dostupných délek rozvoru může dodávka nést užitečné zatížení až 2 100 kg. Jako další výhodu Opel také uvádí, že baterie Movano-e zlepšuje schopnost dodávky zatáčet. Zlepšuje také její stabilitu při plném naložení, protože nízko uložená montáž v podvozku vozidla snižuje jeho těžiště.

Výbava Vauxhall Movano-e

Každá verze Movano-e je nabízená v nejvyšším stupni výbavy Dynamic. Zahrnuje varování před kolizí, varování před opuštěním jízdního pruhu. Navíc je zde asistent zařazování přívěsu, který zohledňuje delší délku přívěsu, když varuje řidiče před provozem v jejich slepém úhlu. Standardní výbavou je i parkovací asistent.

Pro ty, kteří potřebují trochu větší dojezd, nabízí Vauxhall také dvě vznětové verze nového Movana, z nichž obě využívají stejný přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,2 litru.

Nabídka dieselových motorů se otevírá od 882 tis. Kč bez DPH. Varianta s nižším výkonem poskytuje výkon 138 koní a točivý moment 300 Nm. Zatímco výkonnější model má 163 koní a točivý moment 370 Nm. Oba motory splňují nejnovější emisní předpisy Euro 6d a posílají pohon na přední kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Další možnosti nástavby zahrnují varianty podvozku s kabinou a kabinou pro posádku, které se podle Vauxhallu dobře hodí pro přestavby, jako jsou sklápěče nebo sklápěcí nakladače. Opel dodá dodávce také sedadla pro tři nebo sedm osob. Standardní panelová dodávka má jednu řadu vpředu se třemi sedadly, zatímco verze s kabinou pro posádku mají druhou řadu vzadu s prostorem pro další čtyři cestující.

zdroje: autoexpress, Vapol