Vauxhall Corsa-e Anniversary Edition oslaví 40. ročník

Britská značka Vauxhall slaví 40. výročí supermini a jejích velmi oblíbených předchůdců Corsa s Corsa-e Anniversary Edition

Modelu Vauxhall Corsa-e se vyrobí pouze limitované množství, a to v počtu 1000 kusů. Každý kus má být doplněný čtyřmi páry tartanových ponožek jako dárek.

Je to již 40 let, co jsme poprvé viděli Vauxhall Nova ve Velké Británii. A nyní britská značka Vauxhall slaví výročí supermini a jejích velmi oblíbených předchůdců Corsa s Corsa-e Anniversary Edition.

Anniversary Edition je vybavená některými exkluzivními prvky, které ji odlišují od běžného supermini Corsa-e. Je nalakovaný novou metalickou úpravou ‚Record Red‘, která je podle Vauxhallu inspirovaná ‚Carmine Red‘ z původní Novy. Maska chladiče, odznaky Vauxhall a nápis Corsa na zádi jsou všechny vyvedené v černé barvě. Stejně tak jako 17 palcová litá kola.

Uvnitř dal Vauxhall edici Anniversary „moderní interpretaci“ tkaniny tartanového sedadla Nova. Fanoušci tartanu si také užijí čtyři páry ponožek. Tyto ponožky se dodávají ve speciální prezentační krabici s designem tartanu Corsa-e a Nova jako dárek.

Vauxhall Corsa-e Anniversary Edition

Anniversary Edition vychází ze střední specifikace GS Line, takže standardně dostává přední a zadní parkovací senzory. Dále 180 stupňovou panoramatickou zadní kameru a upozornění na mrtvý úhel. Kromě toho jsou zde vyhřívané přední sedadla a vyhřívaný volant. Stejně jako elektricky sklopná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka. Na palubní desku umístili plaketu s „40“ a individuálním číslováním.

Dotykový displej obsahuje satelitní navigaci, digitální rádio, Bluetooth s kompatibilitou Apple CarPlay a Android Auto
Interiér vozu

Infotainment uvnitř modelu Corsa-e se skládá ze sedmipalcového displeje řidiče a sedmipalcového dotykového displeje. Ten obsahuje satelitní navigaci, digitální rádio, Bluetooth a kompatibilitu s Apple CarPlay a Android Auto. Na palubě jsou také bezpečnostní systémy GS Line s asistentem pro jízdu v pruzích, rozpoznáváním rychlostních značek, upozorněním na ospalost řidiče a automatickým nouzovým brzděním ve městě.

Pod ním se nachází stejná pohonná jednotka jako v běžné Corsa-e s baterií o výkonu 134 koní a 50 kWh, která umožňuje dojezd až 357 km. Modely výroční edice mají být k objednání výhradně online s počáteční cenou 890 tisíc Kč a vyrobit se má pouze 1 000 exemplářů.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky