Dobrodružné dovolené a extrémní zážitky jsou na vzestupu

Cestovatelé vyhledávají stále častěji dobrodružné dovolené a extrémní zážitky. Více než 50 % cestovatelů touží se vydat do neznáma

Cestovatelé vyhledávají stále častěji dobrodružné dovolené a různé extrémní zážitky všude po světě. Podle studie Travel Predictions 2024 společnosti Booking.com se více než 50 % světových cestovatelů touží vydat do neznáma.

Cesta za dobrodružstvím

I když to možná není takový odvaz jako dobrodružství Indiana Jonese, cestovatelé přesto vyhledávají prvek překvapení.

V některých případech může dobrodružství začít ještě předtím, než se ubytují. Následujících šest míst vám zaručeně dopřeje dobrodružné dovolené s ještě unikátnějším způsobem příjezdu.

Plavba na raftu deštným pralesem k chatě v Kostarice

Glenn Tellier, zakladatel společnosti Costa Rica Immigration Experts, říká, že cestovní ruch v Kostarice zažívá nebývalý růst. Země očekává, že v roce 2024 dosáhne rekordního počtu turistů.

Cestovatelé, kteří touží po dobrodružné dovolené hned po přistání v Kostarice, by měli zvážit ubytování v oceňovaném hotelu Rios Lodge.

K ubytování se hosté dostanou asi po 15 minutách chůze deštným pralesem, než je průvodce zajistí horolezeckým postrojem
V Kostarice můžete získat ubytování v korunách stromů v deštném pralese

Toto ekologické ubytování nabízí dobrodružství na řece Pacuare ještě předtím, než si odložíte zavazadla. Dvouhodinová cesta do hotelu vede deštným pralesem na nafukovacích raftech. Pokud se vám nechce pádlovat, můžete se tam vydat pěšky.

Šplhejte po korunách deštného pralesa do svého pokoje v Kostarice

Nature Observatorio je další eko-lodge v Kostarice pro návštěvníky hledající samotu. Nachází se v rezervaci Manzanillo Wildlife Refuge a visí ve výšce více než 24 metrů v korunách deštného pralesa a nárokuje si titul největší zavěšené stromové konstrukce na světě.

K ubytování se hosté dostanou asi po 15 minutách chůze deštným pralesem, než je průvodce zajistí horolezeckým postrojem.

S pomocí kladkového systému pak návštěvníci vyšplhají až k chatě. Stejný postroj jim na konci pobytu usnadní sestup.

Plavte pod vodou a spěte s rybami v Tanzanii

Podvodní pokoj v resortu Manta, který se nachází na ostrově Pemba v Tanzanii, upoutal pozornost celého světa poté, co se stal virální senzací na TikToku.

Hosté, kteří si objednají ubytování pod vodou, musí v rámci zájezdů Stanley Safaris plavat, aby se do ložnice dostali.

Hosté, kteří si objednají ubytování pod vodou, musí v rámci zájezdů Stanley Safaris plavat, aby se do ložnice dostali
V Tanzánii si můžete zaplatit ubytování pod vodou

Letovisko Manta spolupracuje s organizací Blue Nature Alliance na vytvoření chráněné mořské oblasti Kwanini. Je zda zakázaná těžební činnost, jako je lov, rybolov a vrty. Oblast je stvořená k tomu, aby mohla chránit mořský život.

Cesta k odbavení v Austrálii na kole

V Six Foot Track Eco Lodge v Novém Jižním Walesu v Austrálii spí hosté v chatkách a soukromém kempu nedaleko města Katoomba, asi 160 km od Sydney.

K ubytování vede několik cest, včetně vyhlídkové jízdy na horském kole od hřbitova Megalong. Případně mohou hosté přijet po 8, 16 nebo 27 kilometrů dlouhé turistické stezce vedoucí vnitrozemím.

Vydejte se na třídenní trek do hotelu Himalaya v Nepálu

Cesta do hotelu Everest View v Nepálu je obdivuhodný, i když únavný třídenní trek. Začíná v Lukle a vede přes vesnice, lesy a visuté mosty.

První etapa vede do Phakdingu, další stoupá do Namche Bazaaru a poslední úsek vede přes národní park Sagarmatha, který patří do seznamu světového dědictví UNESCO.

Tento trek nabízí možnost poznat mystickou krásu Himálaje a spojuje trekaře se starobylou kulturou Šerpů.

Přijeďte na historický útěk v Alpách ozubnicovou železnicí

Z hotelu Pilatus v Kulmu, který se nachází ve výšce 2 132 metrů nad mořem, se hostům naskýtá oslnivý, a závratný výhled na švýcarské Alpy.

Vrchol je celoročně přístupný pomocí lanovky. Od května do listopadu nabízí hotel možnost výstupu nejstrmější ozubnicovou železnicí na světě.

Zdroje: Euronews, TowPoint