Nissan Murano přichází o základní výbavu S

Třetí generace Nissanu Murano se poprvé představila v dubnu 2014. Model nyní vstupuje do modelového roku 2024 se zjednodušenou výbavovou

Třetí generace Nissanu Murano se poprvé představila v dubnu 2014. To z japonského SUV činí jeden z nejstarších vozů, které se v současnosti prodávají ve Spojených státech. Zdá se, že automobilka v tuto chvíli nemá v úmyslu ukončit jeho výrobu. Model totiž vstupuje do modelového roku 2024 se zjednodušenou výbavovou řadou a mírně vyššími cenami.

Cena Nissanu Murano

Asi je důležité začít zprávou, že Murano již nemá být k dispozici v základním stupni S. Ta se pro modelový rok 2024 vyřazuje a novým základním modelem se stává SV. V konfiguraci s pohonem předních kol nese startovací cenu 39 255 dolarů (870 000 korun). To je o 760 dolarů (17 000 korun) více než Murano SV z roku 2023.

SUV Nissan Murano může být v závislosti na specifikaci vybavené 20palcovými koly
Ve výbavě má Nissan Murano 20″ kola

Mějte na paměti, že část tohoto nárůstu je způsobená mírně vyšším příplatkem za místo určení ve výši 1 335 dolarů (29 600 korun) oproti loňským 1 295 dolarů (28 000 korun).

Výbava vylepšeného modelu

Kromě standardní panoramatické střechy u modelu Nissan Murano SL toho v souvislosti s modernizacemi pro nový modelový rok nezaznamenáváme mnoho. Ale přece jenom něco ano.

SUV Nissan Murano může být v závislosti na specifikaci vybavené 20palcovými koly. Dále sedadly čalouněnými kůží s diamantem prošívanými vložkami, dřevěným obložením, ambientním LED osvětlením kabiny a prémiovým audiosystémem Bose s 11 reproduktory. Ty doplňují LED světlomety a zadní světla z předchozího modelového roku, dvouzónovou automatickou klimatizaci a informační a zábavní systém NissanConnect s možností připojení Apple CarPlay a Android Auto. Sada bezpečnostních a asistenčních prvků Nissan Safety Shield 360 je standardem pro všechny úrovně výbavy.

Pod kapotou SUV Murano 9. generace

Co se týče motoru pod kapotou, jedná se o starý dobrý 3,5litrový benzinový motor V6 s technologií proměnného časování ventilů pro maximální výkon 260 koní. Výkon může být v závislosti na specifikaci směrovaný buď na přední kola nebo na obě nápravy.

Zdroje: motor1, Vapol