Škoda Enyaq iV FestEVal pro milovníky festivalů

Škoda rozhodla, že nyní je ideální čas na představení obytné verze svého plně elektrického SUV Enyaq s názvem „FestEVal“

Tato nová Škoda Enyaq iV FestEVal má za cíl být ideálním dopravním prostředkem pro návštěvníky festivalů.

S létem v plném proudu se Škoda rozhodla, že nyní je ideální čas na představení obytné verze svého plně elektrického SUV Enyaq s názvem „FestEVal“. Jak můžete odvodit z názvu, vůz tvůrci navrhli jako všestranné kempingové auto pro festivaly. Auto nabízí řadu vybavení, které z něj udělá domov z domova.

Škoda Enyaq iV FestEVal

Žádný karavan by nebyl kompletní bez další plochy na spaní, proto Škoda vybavila FestEVal střešním stanem. Je přístupný přes žebřík, který je uložený uvnitř stanu, když se nepoužívá. Je zde prostor pro dva dospělé a dodává se s integrovanou svítilnou a solárním ventilátorem.

V kabině se nachází také více místa na spaní, na zadních sedadlech je místo pro další dva. Rám dvojité postele se rozprostírá po zadních sedadlech, když jsou složená. Škoda říká, že jej lze postavit během několika minut. Pro větší pohodlí jsou k dispozici polštáře matrace.

Český výrobce EGOE dostal za úkol vytvořit krabici s nářadím plnou nezbytností pro kempování. Krabice zahrnuje plynový vařič, skládací dřez, prostor pro přípravu jídla a odkládací přihrádky. Tato jednotka se vysune z zavazadlového prostoru a lze ji použít, aniž by se ohrozila zadní spací plocha. Skládací kempingové židle a stůl mohou také pomoci s hostitelskými povinnostmi.

Interiér

Uvnitř FestEValu vidíme úrovně výbavy převzaté ze špičkového modelu Sportline Plus s 13palcovou obrazovkou infotainmentu, digitálním přístrojovým štítem a head-up displejem. K dispozici je také připojení k internetu s kapacitou pro osm zařízení a také funkcemi pro přípravu kabiny. K dispozici je také pět interiérů „Design Selection“ s různými materiály a barvami kabiny. Patří zde Loft, Lounge, Suite, EcoSuite a SportLine.

Enyaq FestEVal je založený na větším modelu baterie „80“, takže dostává baterii o kapacitě 82 kWh s dojezdem 543 km. Přičemž oproti normálnímu modelu 80 ztrácí pouze 2 km. Nabíjení rychlostí až 135 kW umožňuje nabití na 80 procent za méně než 30 minut.

Navzdory popularitě California Camper od mateřského koncernu Volkswagen Škoda tvrdí, že Enyaq iV 80 FestEVal je jednorázový a neplánuje jej uvést do sériové výroby.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky