Hennessey Venom F5 Revolution zrozen pro závod

Rodina vozů Venom F5 společnosti Hennessey se rozrůstá o třetího člena s názvem Revolution. Vůz se představil jako verze zaměřená na okruhy

Rodina vozů Venom F5 společnosti Hennessey se rozrůstá o třetího člena a nese název Revolution. Nový model se představil jako verze zaměřená na závodní okruhy. Automobilka přepracovala vůz pro větší přítlak a lepší ovladatelnost.

Závodní Hennessey Venom F5

Nový Venom F5 zaměřený na okruhy pohání dvakrát přeplňovaný motor V8 „Fury“ o objemu 6,6 l od společnosti Hennessey, který je kalibrovaný pro soutěžní použití. Vyvíjí stejný výkon 1 817 koní (1 355 kW) a točivý moment 1 617 Nm.

Nový Venom F5 zaměřený na okruhy pohání dvakrát přeplňovaný motor V8 "Fury" o objemu 6,6 l od společnosti Hennessey
Hennessey Venom F5 Revolution se hodí pro závodní okruhy

Přestože však Revolution nabízí stejný výkon jako jeho sourozenci určení pro silniční provoz, je nejlehčí z celé skupiny a váží méně než 1 360 kg.

Změny na závodním voze F5 Revolution

Společnost Hennessey provedla většinu změn na aerodynamice a odpružení vozu. Velké nastavitelné zadní křídlo s koncovými deskami v celé šířce pomohlo automobilce zvýšit přítlak vozu, který při rychlosti 300 km/h dosahuje více než 362 kg. Při rychlosti 400 km/h se přítlak zvýší na 635 kg. Výkon se přenáší na zadní kola prostřednictvím automatické jednospojkové převodovky.

Společnost Hennessey nainstalovala větší přední karbonový splitter, aby zabránila proudění vzduchu pod vozem
Venom F5 Revolution s karbonovým splitterem

Společnost Hennessey nainstalovala větší přední karbonový splitter, aby zabránila proudění vzduchu pod vozem. Zadní difuzor pomáhá odvádět vzduch, který se dostane pod vůz. Ponořené roviny před koly přední masky pomáhají zvýšit přilnavost a zlepšit průjezd zatáčkou, zatímco sací hrdlo umístěné na střeše přivádí vzduch do motorového prostoru.

Další výbava

Vůz je vybavený dvoukloubovým zavěšením, které společnost Hennessey upravila s agresivnějším nastavením geometrie. Společnost jej také vybavila nastavitelnými tlumiči, které umožňují kalibraci na trati pomocí jednoduchých nástrojů.

Nová a větší kola z lehkých slitin poskytují větší styčnou plochu, což zlepšuje schopnosti vozu při zatáčení a zastavování
F5 Revolution má upravené nastavení geometrie

Nová a větší kola z lehkých slitin poskytují větší styčnou plochu, což zlepšuje schopnosti vozu při zatáčení a zastavování.

Představení vozu Hennessey

Hennessey začne nabízet F5 Revolution s palubním telemetrickým systémem na trati, který umožňuje sledování v reálném čase. Sleduje čas na kolo, rozdělení, síly v zatáčkách a další informace. Vůz se představí na celosvětové veřejné premiéře za týden na Miami Motorcar Cavalcade Concours d’Elegance 15. ledna.

Hennessey plánuje vyrobit pouze 24 kusů pro celý svět, přičemž cena každého z nich začíná na 60,2 mil. korun. Podle společnosti je již mnoho z vozů prodaných a zbývá jich jen hrstka.

Zdroje: motor1, Vapol