Vývojové centrum Toyota – uvnitř vypadá jako když jedete do boxu na Nürburgringu

Toyota dokončila práce na svém vývojovém centru v Šimojamě, který se v některých ohledech podobá německému okruhu v Nürburgringu

Toyota od dubna 2018 pracuje na novém výzkumném a vývojovém centru v Šimojamě. Tedy na stejném místě, kde společnost otevřela svou vlastní verzi Nürburgringu. Práce na výzkumném a vývojovém centru je konečně hotová. Objevilo se také další spojení se slavným německým okruhem. Tentokrát se nachází uvnitř budovy, kde se vyvíjejí vozy.

Podoba s Nürburgringem

Budoucí modely Toyota GR a Lexus vzniknou v interiéru, který simuluje vzhled a atmosféru pit lane na Nordschleife. Právě zde se mají začít scházet týmy z plánování, designu, konstrukce a vývoje při testování vozů, aby společně vyladily případné problémy, které se objeví na cestě.

Kromě samotné budovy výzkumu a vývoje je v vývojovém centru Toyota Shimoyama k dispozici vysokorychlostní testovací dráha spolu s polními cestami a specializovanou testovací dráhou, která napodobuje určité silniční podmínky
Jako kdybyste jeli do boxu na okruhu v Nürburgringu

Kromě samotné budovy výzkumu a vývoje je v vývojovém centru Toyota Shimoyama k dispozici vysokorychlostní testovací dráha spolu s polními cestami a specializovanou testovací dráhou, která napodobuje určité silniční podmínky.

O novém areálu Toyoty

Nový areál vývojového centra Toyoty se rozkládá na ploše 6 500 km2. Jeho součástí je i budova pro návštěvníky v západní části areálu. Budova slouží k setkávání partnerů a dodavatelů Toyoty. Více než 60 % celkové plochy zabírají stromy a zeleň v novém areálu, kam denně přichází do práce přibližně 3 000 lidí.

Nejprodávanější světová automobilka vynaložila na svůj nový výzkumný a vývojový závod, který se nachází v hornaté oblasti nad městy Toyota a Okazaki v prefektuře Aiči, téměř 2 miliardy dolarů.

Místo, kde se mají auta rozbíjet a vylepšovat

Předseda představenstva Akio Toyoda zmiňuje, že vývojové centrum Toyota je místo, kde mohou zaměstnanci „řídit, rozbíjet a vylepšovat auta“. Bývalý prezident a generální ředitel společnosti Toyota zmiňuje, že „čím více budeme řídit a rozbíjet auta, tím lepší budou“.

Společnost nezveřejňuje podrobnosti o tom, jaké vozy se zde vyvíjejí. Můžeme se však spokojit na chvíli s tím, že se chystají další zábavné vozy s označením GR. V říjnu 2023 Toyoda naznačil možné oživení modelu Celica.

Vývoj benzínových vozů?

Můžete si být jistí, že v nové vývojové centrum Toyota začne vyvíjet benzínové vozy. A to vzhledem k tomu, že Akio Toyoda počítá s tím, že podíl elektrických vozidel na trhu nikdy nepřevýší 30 %. Za tímto účelem se vyvíjí nová rodina spalovacích motorů. Toyota dále také experimentuje s vozidly s vnitřním spalováním na vodíkové palivo.

Současně zkoumá myšlenku elektrického sportovního vozu, jehož předobrazem je koncept FT-Se jako potenciální restart modelu MR2 se dvěma motory a pohonem všech kol.

Zdroje: motor1, TowPoint