Továrna na lithiové baterie od Sanvaru

Indický výrobce Sanvaru plánuje otevřít novou továrnu na lithiové baterie

Indická společnost Sanvaru rozšiřuje svou výrobní kapacitu lithiových baterií na 400 MWh za rok. V indickém státě Uttarakhand má totiž vzniknout nová továrna na lithiové baterie. A právě od společnosti Sanvaru. Jeho zařízení se používají pro stacionární a EV úložiště.

Společnost Sanvaru Technology se sídlem ve městě Haryana odhalila, že svou výrobní kapacitu lithiových baterií v Indii více než ztrojnásobí stavbou továrny. A to na požadovaných 400 MWh ročně.

Společnost má v současné době závod s kapacitou 125 MWh/rok v Sonipatu, Haryana. Zde vyrábí lithiové baterie pro segmenty solárních zásobníků a elektromobilů. Plány jeho rozšíření nyní probíhají a jeho další továrna má být postavená ve městě Haridwar ve státě Uttarakhandu.

Továrna od Sanvaru

„Očekáváme, že naše tržby letos překročí 22 milionů dolarů (522 milionů Kč), protože jsme obdrželi prohlášení o záměru k objednávkám,“ řekl magazínu pv Sunil Bhatnagar, mezinárodní obchodní ředitel pro nové a vznikající technologie ve společnosti Sanvaru Technology.

Bhatnagar řekl, že trh s elektrickými vozidly se značně rozšiřuje. Přičemž prodeje jednostopých a tříkolových vozů vedou. U čtyřkolek se trh s elektrickými autobusy rychle objevuje jako způsob hromadné rychlé dopravy. Dalším potenciálním segmentem jsou elektrické traktory, které jsou dobré pro export, ale nyní přichází i domácí trh, řekl Bhatnagar.

Zaměření na současné trendy na trhu

V souladu se současnými trendy na trhu se Sanvaru zaměřuje na lithiové baterie pro EV. Na solární straně vyrábí především vysokonapěťové systémy pro skladování energie. Vyrábí také některé baterie pro aplikace, jako je lékařská zařízení a e-cykly.

„Baterie pro e-bus máme také v plánu, protože je docela podobná bateriím pro e-kamiony. Další vertikálou, která přichází, jsou kontejnerová řešení na úrovni megawattů. V tomto směru Sanvaru pracuje na mnoha frontách,“ řekl Bhatnagar.

Sanvaru má zásobovací základnu, která pokrývá celou Indii. Baterie vyváží také do sousedních zemí a na trhy v zemích Afriky.

Zdroje: pv-magazine, Towpoint