Značka baterií Elysia od odborníků na motosport

Společnost WAE Technologies, kdysi známá pod názvem Williams Advanced Engineering, nyní vytvořila vlastní značku baterií Elysia

Společnosti WAE Technologies, kdysi známé pod názvem Williams Advanced Engineering, nyní vytvořila vlastní značku baterií Elysia. Společnosti WAE není cizí hybridizace automobilového sportu a ani přeměna důlních vozíků na elektrifikované pracovní koně. Nová značka Elysia se zaměřuje na něco, co nazývá „inteligence baterií“.

Elysia jako nová značka pro inteligenci baterií

Tato nová organizace, v níž se pravděpodobně objeví řada tváří WAE, se zřejmě hodlá specializovat na inovace, výzkum a vývoj v oblasti baterií.

Společnost WAE doufá, že se jí podaří „odemknout významná zlepšení“ v oblasti životnosti, bezpečnosti, používání, odolnosti, výkonu, doby nabíjení a skladování energie. Dále tvrdí, že Elysia začne využívat vlastní cloudovou platformu. Ta umožní lepší správu a optimalizaci baterií pro výrobce automobilů, provozovatele vozových parků a subjekty investující do řešení pro elektromobily a e-mobilitu.

Využití dat o stavu baterií

Podle společnosti WAE by využití dat, která výrobcům automobilů a zákazníkům poskytnou více informací o životnosti a bezpečnosti baterií, mohlo mít přímý dopad na záruky výrobců a hodnotu vozidel při dalším prodeji. To vše zní docela dobře. A to zejména proto, že životnost baterií je jedním z největších problémů spotřebitelů, kteří zvažují přechod na elektrický pohon.

Podle společnosti WAE by využití dat, která výrobcům automobilů a zákazníkům poskytnou více informací o životnosti a bezpečnosti baterií, mohlo mít přímý dopad na záruky výrobců a hodnotu vozidel při dalším prodeji
Nový software by mohl poskytnout více informací o stavu baterií

Dozvěděli jsme se také, že u vozů využívajících vestavěný software pro správu baterií Elysia by se mohla prodloužit životnost baterií o 30 % a dojezd o 10 %.

Joe Jones, vedoucí obchodního oddělení společnosti Elysia, řekl: „Baterie v jakémkoli elektrickém vozidle představuje zdaleka nejcennější systém. Lepší pochopení bateriových systémů změní způsob jejich správy, abychom plně využili jejich potenciál.

Nová éra elektrifikace

„Elysia, Battery Intelligence od WAE, otevírá novou éru elektrifikace. I když se myšlenka zrodila na závodní dráze, je určená pro reálný svět. Přináší novou generaci bateriové inteligence pro širokou škálu průmyslových odvětví. A to od automobilového průmyslu a e-mobility až po stacionární skladování energie a další. Jedinečné schopnosti společnosti Elysia nabízejí bezprecedentní vhled a předvídavost a uvolňují nevyužitý výkon, životnost a bezpečnost každého elektromobilu a každé baterie na planetě.

„Poskytujeme snadno interpretovatelné a akční poznatky o bateriích. Takové poznatky poskytují výrobcům OEM, vozovým parkům a finančníkům bateriových aktiv poskytují bezprecedentní transparentnost. To jim dále umožňuje optimalizovat baterii a zlepšit její výkon a hodnotu, kterou přináší v průběhu své životnosti.“

Zdroje: topgear, Vapol