Nová vůně pro muže od Bentley

Bentley oznámil, že vytvořil novou vůni pro muže, která se údajně inspirovala modely Blackline této britské luxusní značky

Bentley oznámil, že vytvořil novou vůni pro muže, která se údajně inspirovala modely Blackline této britské luxusní značky. Tyto modely mají místo obvyklých chromovaných ozdob černé detaily.

Nový parfém Bentley For Men Black Edition

Nový mužný parfém, oficiálně nazvaný Bentley For Men Black Edition, se dodává v ostrém jednobarevném flakonu. Ten připomíná na míru šitý smoking a má odrážet linie a křivky vozů Bentley, uvádí společnost.

Lahvička s těžkým černým sklem má také diskrétní stříbrno-bílé pruhy
Lahvička nové vůně má na sobě vyražené logo automobilky Bentley

Lahvička s těžkým černým sklem má také diskrétní stříbrno-bílé pruhy. Dále vidíme leštěná stříbrná kovová ramena s vyraženým logem automobilky a stříbrný uzávěr s kroužkem s charakteristickým vroubkováním značky Bentley. Tohle vroubkování je přítomné v interiéru všech jejích vozů.

Popis nové vůně

Vůni Bentley s černým motivem, kterou navrhla mistryně parfémů Dorothée Piot, popisuje výrobce luxusních vozů z Crewe takto: „Vůně Bentley s černým motivem je velmi zajímavá:

V úvodu zářivý akord pudrové fialky a pikantní mandarinky působí svěže jako čistá bílá košile. Chladivý růžový pepř a muškátový oříšek dodávají vůni stříbřitý odlesk páru elegantních manžetových knoflíčků z broušené oceli. Srdce vůně rozjasněné nádechem jasmínu – leskem hedvábné kravaty – se rozvine jako temná, jemně strukturovaná látka z hladkého pačuli a zemitého papyru. Ještě temnější suchý tón splétá chladivé kadidlo, tabákem vonící fazole tonka a kůží provoněné atlaské cedrové dřevo na základu z pižma a křupavého, suchého dřeva.

Stejně jako celá řada Blackline, i tento parfém sází na špičkovou vážnost. Propůjčuje svému nositeli vůni, která je cílevědomá a záhadná zároveň.

Kromě nové vůně Black Edition prodává výrobce modelu Continental GT také parfémovanou vodu Momentum Unbreakable a vůni Magnetic Amber.

Paket Blackline

Bentley uvádí, že 40 % vyrobených vozů je vybavených paketem Blackline. Tento paket nahrazuje všechny chromované a saténové povrchy – s výjimkou okřídleného odznaku a peří maskota Flying-B – černou barvou Beluga, včetně kol, okrajů světlometů a maticové mřížky chladiče.

Posledním modelem v nabídce společnosti, který je k dispozici s možností odstranění chromu, je nová Bentayga s prodlouženým rozvorem (EWB) Mulliner. Bentayga minulý týden debutovala jako vlajková loď značky. Je vybavená motorem V8 o objemu 4,0 litru s dvojitým přeplňováním. Dále nabízí výkon 542 koní a točivý moment 568 N.m, exkluzivními 22palcovými koly a standardně dodávanými sedadly airline.

Zdroje: motor1, Vapol