Acura představuje ARX-06 LMDh pro rok 2023

Acura odhalila ARX-06 LMDh, který bude mít premiéru na Rolex 24 v roce 2023. Týmy, které jej vezmou do závodu, budou Meyer Shank Racing a Wayne Taylor Racing.

Acura odhalila ARX-06, LMDh, se kterým se od příští sezóny zúčastní nové třídy GTP amerického šampionátu IMSA WeatherTech SportsCar Racing.

Před několika týdny výrobce zveřejnil první oficiální snímky vozu, přičemž tento vůz byl v prvních testech, ale pokrytý maskovacím nátěrem, aby příliš neodhalil tvary nového prototypu.

Dnes se však ARX-06 představil v nové oficiální barvě, převážně bílé livera. Veřejné odhalení vozu proběhne v pátek na Monterey Car Week v Kalifornii.

Acura také odhalila, že vyrobila zakázkový 2,4 litrový motor V6 se dvěma turbodmychadly pro ARX-06. Toto se navrhlo výhradně oddělením Honda Performance a nahradí 3,5 litrový motor V6, který pohání aktuální titulem vítězný ARX-05 DPL.

Nová pohonná jednotka zvolila úhel 90° V, aby snížila těžiště a zlepšila dynamiku vozidla. Pohonné ústrojí bude spojeno s hybridním systémem vyrobeným společnostmi Xtrac, Bosch a Williams Advanced Engineering.

Acura ARX-06

O exteriér vozu se postaralo vlastní Design Studios sídlící v Los Angeles spolu s týmem aerodynamických inženýrů HPD a Oreca.

,,Přijali jsme výzvu, kterou představuje tato nová sada pravidel od IMSA a ACO, a vyvinuli jsme řešení, o kterém věříme, že je velmi konkurenceschopné,“ řekl Pierre Descamps, který vedl tým designérů hnacího ústrojí HPD pro ARX-06.

Rok 2023

,,Nabrali jsme nový směr pro HPD v designu motoru. Stále je to V6, kterým je Honda samozřejmě dobře známá, ale začlenili jsme několik nových prvků, které, jak věříme, vytěží maximum z elektrického MGU a akumulátoru.“

,,Náš nový motor dosahuje svého regulačního maxima 10 000 otáček za minutu, takže také produkuje nádherný zvuk!“

S novým ARX-06 budou od příští sezóny závodit týmy Meyer Shank Racing a Wayne Taylor Racing ve třídě IMSA GTP. Toto jsou jediné týmy, které bojují o titul jezdců pro rok 2022, což zaručuje titul mistra Acura v poslední sezóně pravidel DPi.

Debut vozu se uskuteční na Rolex 24 příští rok, není náhodou, že tým oznámil, že má v plánu několik 24 hodinových simulací, aby se připravily na příští sezónu.

Acura ARX-06

,,Jsme HPD – závodíme, vyvíjíme naše inženýry a naši technologii prostřednictvím závodění,“ řekl David Salters, prezident a technický ředitel HPD.

,,Máme mimořádné a jedinečné dědictví v oblasti závodění, jak v minulosti, tak v současnosti. To je to, co děláme jako severoamerická závodní organizace Acura a Honda.“

,,Těšíme se na výzvu soutěžit s Porsche, BMW a GM v nejvyšším šampionátu IMSA GTP. Jsme si vědomi toho, že je to pro nás velký krok. Musíme se toho hodně naučit, ale právě proto jezdíme.“

,,Nová Acura ARX-06 obsahuje prvky naší technologie vítězné v Indy, technologie Honda Formule 1 a technologie Rolex 24.“

,,Toho všeho se dosáhlo pomocí prvotřídních simulačních, konstrukčních, vývojových a výrobních technologií HPD, které naši vlastní inženýři vyvinuli, otestovali a ověřili. Jsme na to velmi hrdí. Nyní začíná výzva a tvrdá práce, která zahrnuje vyčerpávající 24hodinové simulace a učení se, jak maximalizovat všechny aspekty výkonu.“

Acura ARX-06

Zdroj: motorsport, Vapol