Super Sport: Speciální edice uzavírá prodej modelů Giulia a Stelvio Quadrifoglio v USA

Alfa Romeo se chystá ukončit prodej modelů Giulia a Stelvio Quadrifoglio ve Spojených státech. Speciální edice nese název Super Sport

Alfa Romeo se chystá ukončit prodej modelů Giulia a Stelvio Quadrifoglio ve Spojených státech. Než se tak stane, dostanou oba vozy speciální edici s poměrně zajímavým interiérem v červené karbonové vazbě s označením Super Sport.

Limitovaná edice Super Sport

Limitované modely nesou název „Super Sport“ na památku prvního vítězství Alfy Romeo v závodě Mille Miglia v roce 1928 s modelem 6C 1500 Super Sport. Poprvé od debutu čtyřlístku před 101 lety má ikonické logo místo obvyklého bílého pozadí černý trojúhelník.

Oba vozy mají na oficiálních snímcích elegantní metalický lak Nero Vulcano
Sedan Alfa Romeo Quadrifoglio v limitované edici Super Sport

Oba vozy mají na oficiálních snímcích elegantní metalický lak Nero Vulcano, ale Giulia a Stelvio se dodávají také v třívrstvém laku Rosso Etna. Alternativně může sedan dostat také barvu Bianco Alfa.

Výbava speciální edice

Pokud se rozhodnete pro sportovní sedan, můžete si zvolit střechu z uhlíkových vláken. Alfa Romeo vybavuje model Giulia Quadrifoglio 19palcovými koly, zatímco jeho protějšek SUV jezdí na větších 21palcových slitinách.

Obě karosářské verze jsou vybavené černými brzdovými třmeny a výfukovým systémem Akrapovic s karbonovými koncovkami. Zrcátka jsou rovněž z karbonu, podobně jako přední splitter modelu Giulia.

Co Vás čeká uvnitř?

Opravdovou zajímavostí je interiér, kde Alfa Romeo použila červená uhlíková vlákna na palubní desce, středové konzole a kartách dveří. Italská značka uvádí, že působí 3D efektem a doplňuje červené prošívání na sedadlech.

Opravdovou zajímavostí je interiér, kde Alfa Romeo použila červená uhlíková vlákna na palubní desce, středové konzole a kartách dveří
Interiér limitované edice Super Sport

Bližší pohled na opěrky hlavy prozrazuje, kolik vozů se celkem vyrobí. Jedná se celkem o 275 exemplářů Giulie a dalších 175 kusů Stelvia. Ty se stanou globální záležitostí, včetně těch pro USA.

A cena?

Cena modelu Giulia Super Sport začíná v USA na 88 365 dolarech (cca 2 012 000 korun) s příjezdem do USA. Cena modelu Stelvio Super Sport se zastaví na částce 95 965 dolarů (2 185 000 korun). Do USA se dostane pouze 72 exemplářů modelu Giulia Super Sport, zatímco modelu Stelvio Super Sport se v Americe prodá 52 kusů.

Brzy se dočkáme elektrického modelu Quadrifoglio

Přestože Alfa vyřazuje tyto modely ze své americké nabídky, přičemž poslední vozy se vyrobí letos v červnu, jedná se zatím jen o rozlučku. V příspěvku na síti LinkedIn to uvedl šéf severoamerických operací Larry Dominique: „Toto není konec příběhu. Těším se na představení další kapitoly na cestě čtyřlístku.“

Měl tím na mysli, že Alfa ještě v tomto desetiletí uvede na trh plně elektrické modely Quadrifoglio. Příští Giulia, jejíž uvedení na trh se potvrdilo na rok 2026, bude používat stejný podvozek STLA Large jako nejnovější Dodge Charger. Podle generálního ředitele Jeana Philippa Imparata prý vypadá jako „bomba“.