Bricklin 3EV je skutečný a v budoucnu by se mohl začít vyrábět

Vůz, který zde vidíte, se jen málo podobá ikonickému modelu Bricklin SV-1 ze 70. let. Oba mají dvě sedadla a netradiční dveře

Vůz, který zde vidíte, se jen málo podobá ikonickému modelu Bricklin SV-1 ze 70. let. Oba mají dvě sedadla a netradiční dveře. Kromě toho je nový koncept Bricklin 3EV s odvážnou tváří, který zde vidíte, třídou sám pro sebe.

Nový Bricklin 3EV existuje

Mezi tímto Bricklinem a jeho předchůdcem najdeme ještě jednu podobnost. Oba jsou skutečné. Společnost Visionary Vehicles je výrobcem nového vozu, který se poprvé objevil již v roce 2020 jako render.

Společnost Visionary Vehicles je výrobcem nového vozu Bricklin 3EV, který se poprvé objevil již v roce 2020 jako render
Bricklin 3EV by se mohl začít v budoucnu vyrábět

Upřímně řečeno, rendery navrhovaných vozů vídáme téměř každý týden, přičemž mnohé z nich nikdy nepřekročí fázi nápadu a nezačnou se vyrábět. Představte si ale, že existují videa, která ukazují prototyp 3EV v akci.

Specifikace vozu, který vypadá jak z budoucnosti

Podrobnosti jsou zatím kusé, ale víme, že se jedná o tříkolový elektromobil s konstrukcí karoserie na rámu a bateriovým blokem umístěným uprostřed mezi kolejnicemi rámu. Výkon zatím neznáme, ale webové stránky slibují „vynikající výkon“ spolu s „luxusním jízdním zážitkem“.

Schémata společnosti Visionary Vehicles zřejmě ukazují jeden elektromotor vpředu, přičemž baterie umístěná uprostřed zajišťuje příznivé rozložení hmotnosti vozu. Uvádí se dojezd přes 442 km, ale konkrétní údaje o rychlosti nabíjení, hmotnosti vozidla nebo pohonném ústrojí zatím společnost nezveřejnila.

Celá palubní deska a konzola svítí, uprostřed je vyhrazená obrazovka infotainmentu pro funkce vozidla
Interiér vozu Bricklin 3EV

Podle webových stránek Visionary Vehicles Bricklin 3EV „navrhli konstruktéři závodních vozů“. Padá jméno Panoz Engineering a zmínka o MTV Concepts a Mikeu Vetterovi, kteří se podíleli na výrobě prototypu. Andreas Haase je uvedený také za styling, který rozhodně nevypadá jako nic jiného na silnici.

Díky vysoké čelní ploše a dvěma mřížkám vypadá čumák BMW řady 4 o dost menší. Hranaté linie vpředu ustupují splývavým tvarům fastbacku vzadu, i když na absenci podběhů kol je třeba si zvyknout.

Co nabízí interiér?

Tento nový Bricklin však není jen pojízdnou maketou. Ukazuje se nám kompletní interiér s digitálním kokpitem, který není nepodobný tomu, co bychom očekávali od značky Mercedes-Benz.

Celá palubní deska a konzola svítí, uprostřed je vyhrazená obrazovka infotainmentu pro funkce vozidla. Webové stránky zmiňují funkce, jako je head-up displej, elektricky vyhřívaná sedadla, aktualizace přes vzduch a další běžné položky, které se v moderních vozech vyskytují.

Do špičkové výbavy patří např. protiblokovací systém brzd a kontrola trakce, takže předpokládáme, že 3EV by mohl být skoupý na asistenční systémy pro řidiče.

O ceně

Skromný by měl být i pro Váš bankovní účet. Visionary Vehicles uvádí, že základní cena modelu 3EV se má pohybovat okolo 28 980 dolarů (659 000 korun). Vylepšená verze nazvaná 3EVX by měla začínat na 38 980 dolarech (887 000 korun), ale má to zřejmý háček: O tom, kdy by se mohl začít vyrábět, není žádná zmínka. V této souvislosti není ani zmínka o časovém harmonogramu vývoje, předobjednávkách nebo o tom, kde přesně si ho kupující mohou pořídit.

Funkční prototyp je však velkým krokem k výrobě. Zda se tak skutečně stane, se teprve uvidí. Buďme opatrní a hlavně optimističtí.