Sally Carrera z filmu auta

Porschle Sally

Porsche a Pixar staví skutečnou Sally Carreru z „Aut“. Jednorázové znovuvytvoření postavy vydraží a výtěžek poputuje pro Girls Inc. a ukrajinské uprchlíky.

Sally
Legendární pohled Sally

Pixar má talent oživovat neživé předměty. Počínaje prvním dílem Toy Story vytvořili živé, roztomilé postavy z každodenních předmětů. Žádná filmová franšíza nenadchla kluky jako Auta, seriál zcela postrádající lidi. Pixar v něm prostřednictvím animace oživil Porsche 911 z roku 2002 jménem Sally Carrera. Nyní s pomocí Porsche mění animovanou postavičku na skutečné auto.

Ožije Sally?

Tyto dvě společnosti se spojily, aby postavily skutečné, zbrusu nové Porsche 992 911 stylizované jako milovaná postava. Projekt prozatím není dokončen, ale vydání Porsche obsahuje fotografie toho, co se zdá být 996 911, které Pixar upravil tak, aby se podobalo původní Sally. Marketingové auto nalakovali tak, aby odpovídalo modrému odstínu Sally, a má přepracovaný nárazník s typickým úšklebkem Sally pro přívod vzduchu. Stejně jako ve filmu, jeho přednímu sklu dominují dvě velké zelené oči s víčky tělové barvy. Rozvor zkrátili a střechu zvýšili, aby zachovali správné proporce.

Porsche Carrera
Nákresy jak by měl model vypadat

Navzdory tomu Porsche říká, že má v úmyslu, aby nová Sally 992 byla zcela legální pro pohyb na silnici. Vyžaduje to trochu chytré práce od Porsche a jeho programu Exclusive, aby se ujistil, že chlazení a viditelnost nezničí, ale výsledek by měl být něčím výjimečný. Model vydraží na oslavu Sallyiných 20. narozenin.

Postavu Sally, říká Pixar, definovali tím, že chtěla pomáhat. Výtěžek aukce za to poputuje dvěma charitativním organizacím. První, Girls Inc., pomáhá mentorství a vzdělávání pro mladé ženy v Americe. Druhý, USA pro UNHCR, je součástí programu OSN pro uprchlíky a pracuje na pomoci přesídlovat uprchlíky ze současné války na Ukrajině.

Sally
Uvidíme jak bude vypadat výsledek

Kupující také získá speciální jedinečné hodinky Porsche Design. Další podrobnosti, včetně místa a načasování aukce, kterou pořádá RM Sotheby’s, zveřejní později v tomto roce. Těšíte se na reálnou Sally?

Zdroje: Car and Driver, TowPoint