Důvody, proč může Ducati vyhrát titul v roce 2022

Ducati začíná jako jeden z výrobců aspirujících na titul v sezóně 2022. To jsou důvody, proč by výrobce Borgo Panigale mohl vyhrát mistrovství světa MotoGP.

Se dvěma po sobě jdoucími světovými šampionáty v kapse, Ducati v letošní sezóně bojuje všemi způsoby o to, aby jeden z jejích jezdců mohl umístit plaketu se svým jménem na „věž šampionů“. Testy jsou skvělou příležitostí pro piloty a inženýry, kteří mohou získat cenné informace. Z těchto pocitů vzniká základ vítězného prototypu a Ducati překonala sama sebe a ovládla hodnocení předsezónních testů.

Jméno Michele Pirro bylo během únorového shakedownu na vrcholu časového rozvrhu a nemálo týmů vrhlo oči do garáže s cílem zjistit, co skrývá ten červený blesk, který letos slibuje velké věci.

V posledních týdnech je jasné, že od prvního okamžiku všichni piloti zaměřili svou pozornost na jeden cíl: titul. K tomu však potřebujete víc než jen dobré kolo v garáži.

S prvním závodem roku, který je preambulí k titulu jako konečným cílem, se Ducati vydává na nejtěžší část cesty k šampionátu: proces. Tato cesta se promítá do 20 závodů, ve kterých se na asfaltu MotoGP může stát cokoliv. Kterých pět charakteristik svědčí ve prospěch Ducati pro zisk titulu v roce 2022?

MotoGP |  Pět důvodů, proč může Ducati vyhrát titul v roce 2022

1. Nadřazenost na mřížce

Tvořit třetinu startovního roštu je pro italského výrobce esem. Osm pilotů, osm zdrojů informací. Údaje poskytnuté všemi jezdci umocňují vytvoření impozantního prototypu, který v tuto chvíli vyhrál první závod sezóny a etabloval se jako lídr nad zbytkem týmů.

2. Analytická mysl: metoda Dall’Igna

Ducati léta odolávala útokům vítězných výrobců, jako jsou Honda a Yamaha. Když se na trati nedalo předjíždět, rozhodli se členové týmu Red pod vedením brilantní mysli Gigi Dall’Igny vsadit krok vpřed v garáži.

Jako by to bylo auto, mysl generálního manažera chce dojet Desmosedici na hranici možností. Dall’Ignaův nejhorší nepřítel je předchozí verze a rok co rok studuje do posledního detailu, aby z toho vytěžil maximum.

Jeho úspěch v aerodynamice přeměnil výrobce Borgo Panigale v model, který bude následovat z hlediska inovací a vývoje. Nicméně právě v době příchodu nejnovějšího zařízení se Ducati stala značkou, která porazila par excellence.

3. Určete tempo ostatním: průkopník holeshotu a reference v aerodynamice Ducati

Obnovit nebo zemřít. Evoluce je jediná cesta, která dělá vítězné kolo. Ducati to ví od roku 2014 a v současnosti tomuto leitmotivu zůstává věrná. Jeho výkony se zařízeními, jako je holeshot, zdůraznily jeho vedoucí charakter ve vývoji prototypů a mnoho týmů replikovalo jeho inovace.

Někoho to stálo více, někoho méně, ale v současnosti všichni jezdci MotoGP uznali, že příchod holeshotu na jejich prototypech znamenal před a po v šampionátu.

4. Defenzivní řidiči

Čerstvě obnovený kopí Pecco Bagnaia se nikdy neunaví uvádět důvody, proč přemýšlet o svém jménu, když mluví o novém šampionovi. Na druhé straně garáže je Jack Miller, který dá vše, aby si na příští rok opět zajistil místo v továrním týmu.

V honbě za tímto místem v továrním týmu je Jorge Martin, který se jako nováček roku stal jedním z nejkonzistentnějších jmen ve světovém sázení. Nedaleko je Johann Zarco, který se ve Velké ceně Kataru snadno dostal do top 10.

5. Mládí – Ducati

Ducati se vydala hledat svěžest a skončila s vytřeštěnýma očima, když Enea Bastianini velel prvnímu závodu roku 2022. S impozantním vítězstvím se jezdec týmu Gresini vyšplhal na nejvyšší stupínek vítězů před Bradem Binderem a Polem Espargarem.

Enea se připojuje k seznamu talentovaných mladých lidí hladových po vítězství, kteří budou závod za závodem reprezentovat ideály továrny Borgo Panigale. Konkrétně mluvíme o dalších třech mladých lidech: Marco Bezzecchi, Fabio Di Giannantonio a Luca Marini.

Toto je pět důvodů, proč by Ducati mohla uzavřít sezónu 2022 mistrovství světa MotoGP na výbornou. Musíme jen počkat a uvidíme, zda se sen splní ve Valencii, poslední akci roku.

Zdroj: motosport, Vapol