BMW X2 M35i s terénními pneumatikami odhaleno pro Rallye Rebelle

BMW se soustředí na výkonově orientované crossovery a SUV. Nedávno představilo model X2 ve specifikaci M35i, který dostal terénní úpravu

BMW se nikdy nepustilo do lukrativního segmentu terénních SUV a rozhodlo se zůstat stranou a sledovat, jak Mercedes s třídou G dosahuje obrovských zisků. Třícípá hvězda pracuje na menší verzi populárního vozu do každého místa, aby využila úspěchu svého Geländewagenu. Její mnichovský rival se raději soustředí na výkonově orientované crossovery a SUV, v čele s kontroverzním plug-in hybridem XM. BMW také nedávno představilo model X2 ve specifikaci M35i, které dostalo úpravu pro terénní jízdu.

Model X2 ve specifikaci M35i

Jedním z mnoha sportovních modelů X je nedávno představený model X2 ve specifikaci M35i. Stále se jedná o výkonný crossover zaměřený na silnice, ale nyní dostal úpravu pro jízdu v terénu, aby mohl soutěžit v rallye Rebelle. Nečekejte portálové nápravy a obrovské zdvihy zavěšení, protože nejpodstatnější změny se omezují na terénní pneumatiky Falken Wildpeak, kola Rotiform ZMO-M a ochranu podvozku s protiskluzovou deskou.

Nejpodstatnější změny se omezují na terénní pneumatiky Falken Wildpeak, kola Rotiform ZMO-M a ochranu podvozku s protiskluzovou deskou
Crossover BMW X2 M35i dostal terénní vylepšení

M Performance X2 má řadu dalších úprav, od přídavných světel vpředu a vzadu až po střešní nosič Thule. Může se také pochlubit ochrannou fólií laku na rozmáchlé karoserii v provedení Frozen Portimao Blue, matné barvě z katalogu Individual. Tento upravený model M35i dostal také tažné popruhy z katalogu M Performance Parts a také nosič náhradních pneumatik v nákladovém prostoru. Modernizaci doplňuje terénní vyprošťovací zařízení a příslušenství Smittybilt spolu s externím počítadlem kilometrů TerraTrip.

Rebelle Rally

Rebelle Rally, nejdelší terénní rallye soutěž pořádaná ve Spojených státech, je osmidenní závod. Začíná v Mammoth Mountain Resort v Mammoth Lakes a končí v Imperial Dunes nedaleko mexických hranic. Toto BMW X2 M35i z roku 2024 musí zvládnout šest rychlostních zkoušek a ujet téměř 2 100 km v náročných podmínkách kalifornské a nevadské pouště.

Kompaktní sportovní crossover od BMW soutěží ve třídě X-Cross s Rebeccou Donaghe za volantem a Sedonou Blinson jako navigátorkou. Letošní ročník začal 12. října a skončí v sobotu 21. října.

V USA je model X2 M35i

Na závěr bychom měli upozornit, že BMW X2 M35i prodávaná ve Spojených státech je výkonnější než evropská verze. Z přeplňovaného benzinového motoru o objemu 2,0 litru získává 312 koní. Ekvivalentní model prodávaný na starém kontinentu se musí kvůli přísnějším emisním předpisům spokojit s výkonem 296 koní. Točivý moment zůstává nezměněný a činí 295 Nm.

Zdroje: motor1, TowPoint