Rezervace Subaru pro plně elektrické SUV v USA

Japonská automobilka Subaru oficiálně otevřela americké rezervace pro své první plně elektrické SUV, 2023 Solterra. Ta má vyžadovat vratný rezervační poplatek ve výši 250 USD (5 500 Kč) před dodávkami, které mají začít na severu léta.

Subaru škádlilo Solterru v září loňského roku a v listopadu debutovalo plně elektrické SUV. Solterra, která je k dispozici na zámořských trzích s pohonem všech i předních kol, se může pochlubit odhadovaným dojezdem 530 kilometrů pro první a přibližně 460 kilometrů pro druhé díky 71,4 kWh baterii.

Solterra, postavená na specializované plně elektrické platformě, vyvinuté ve spolupráci s japonskou automobilkou Toyota. Ta je tedy téměř stejná jako Toyota BZ4X.

Subaru of America oznámilo otevření rezervací pro rok 2023 Solterra. Ta bude potřebovat pouze vratný rezervační poplatek ve výši 250 USD (5 500 Kč).

Solterra.  Zdroj: Subaru
Subaru

Rezervace a dodávky

Objednávky se dokončují u nejbližšího prodejce Subaru zákazníka, a to někdy mezi dubnem a květnem. Ceny, dostupnost a financování se potvrzují – a dodávky by měly začít na začátku léta 2022.

Rezervační poplatek 250 USD (5 500 Kč), který je k dispozici ve všech 50 státech USA, přesto nezaručuje, že bude Solterra k dispozici z důvodu omezené dostupnosti.

Zákazníci, kteří si zarezervují svou Solterru, si budou muset vybrat svého místního prodejce Subaru. Poté si vybrat ze 3 možností výbavy – Premium, Limited a Touring, přičemž výbava Touring obsahuje nejdelší seznam volitelných doplňků – a barvu.

Subaru současně s otevřením rezervací také oznámilo, že uzavřelo partnerství s EVgo. Tj. největší veřejnou sítí rychlého nabíjení ve Spojených státech a první veřejnou sítí rychlého nabíjení elektromobilů v USA. Ta se plně poháněla obnovitelnými zdroji energie – s cílem poskytnout zákazníkům Solterra přístup k jejich síti 46 000 nabíjecích míst.

Partnerství a historie EVgo

Subaru, Wrx, Auta, Rychle, Kombi, Motor, Automobil, Sti
Subaru

„EVgo má za sebou dlouhou historii spolupráce s výrobci automobilů, kteří vedou nabíjení elektromobilů. A potěšilo je, že může spolupracovat i se Subaru. Proto abychom zajistili, že řidiči Solterry budou mít pohodlné a spolehlivé možnosti nabíjení,“ řekla Cathy Zoi, generální ředitelka EVgo.

Partnerství Subaru s EVgo umožní majitelům Solterry přístup k více než 800 veřejným rychlonabíjecím stanicím DC. A 1200+ nabíjecím stanicím úrovně 2 AC v 68 metropolitních oblastech a 35 státech.

„Subaru a EVgo sdílejí závazek k výkonu, spolehlivosti a dobré správě životního prostředí. A proto jsme rádi, že můžeme spolupracovat při poskytování pohodlného nabíjení pro řidiče Solterry,“ řekl David Sullivan, marketingový manažer pro uvedení produktů Subaru.

„Víme, že přístup k pohodlnému a cenově dostupnému nabíjení, je klíčem k urychlení přijetí EV. A partnerství Subaru EVgo to našim prvním plně elektrickým řidičům zajistí.“

Zdroj: thedriven.cz, Vapol.cz