Briggs Automotive Company rozšiřuje své aktivity

Společnost Briggs Automotive Company ukončila rok 2022 stavbou svého 150. modelu Mono. Letos rozšíří svou síť o tři nové pobočky v USA

Společnost BAC, Briggs Automotive Company, ukončila rok 2022 stavbou svého 150. modelu Mono a rozšířením své maloobchodní sítě po celém světě. V letošním roce chce společnost pokračovat v růstu a zakázkový výrobce rozšíří svou dealerskou síť o tři nové pobočky po celých USA.

Nové pobočky v USA

Tři nová dealerství se mají objevit ve Filadelfii, Greenwichi a Newport Beach. BAC uzavřel partnerství se společností RDS Automotive Group, která začne provozovat tato zařízení včetně servisu a poprodejních služeb. Rozšíření usnadní zákazníkům přístup k procesu BAC Bespoke, což je program úprav nabízený pro model Mono.

V loňském roce se 150. vyrobeným modelem stal Mono
Doposud posledním modelem BAC se stal Mono

Společnost vznikla v roce 2009 a první model Mono se objevil na trhu v roce 2011. Díky loňské expanzi získala společnost BAC celkem 48 exportních teritorií pro tento model a otevřela prodejní centra v Německu, Singapuru a Malajsii.

Poslední model Mono

V loňském roce se 150. vyrobeným modelem stal Mono. Je vybavený přirozeně nasávaným čtyřválcovým motorem o objemu 2,5 litru, který dosahuje výkonu 342 koní. Je spojený se šestistupňovou sekvenční převodovkou odvozenou od Formule 3. Majitel si jej upravil prostřednictvím programu BAC na zakázku a na stříbrně lakovaný vůz přidal žluté akcenty Highlighter Yellow.

Pokud je Mono R příliš, BAC nabízí i méně výkonné Mono. To nabízí něco přes 300 koní z 2,5litrového motoru, který dokáže poslat jednomístný vůz na stovku za 2,7 sekundy. Jeho maximální rychlost je 273 km/h.

Chris Lockhart, šéf globálního prodeje BAC, uvedl, že USA jsou největším globálním trhem společnosti, a dodal: „Dnešní den představuje další významný milník na cestě BAC, kdy jsme zahájili oficiální činnost v Severní Americe.“ Společnost BAC působí v USA již delší dobu, ale před rokem 2017, kdy společnost otevřela dealerství v Arizoně, si je zákazníci museli dovážet.

Nový generální ředitel

Začátkem letošního roku se k vedení společnosti Briggs Automotive Company připojil bývalý generální ředitel společnosti McLaren Mike Flewitt. Ten zdůraznil snahu o rozšíření svých aktivit. Flewitt strávil ve společnosti McLaren osm let. V letech 2013-2021 dohlížel na uvedení řady modelů na trh a nastoupil těsně po uvedení modelu MP4-12C na trh.

Zdroje: motor1, Vapol