Škoda a nový elektromobil

Automobilka Škoda uvede na trh nový městský elektromobil

Automobilka Škoda se chystá následovat stájové kolegy značek Volkswagen a Cupra v nabídce šikovného městského elektromobilu. Tento nový model nahradí předešlý model Citigo-e iV a pochlubí se architekturou MEB společnosti Volkswagen.

Automobilka Škoda brzy uvede na trh sourozence Volkswagenu ID 2 a Cupra Urban Rebel. Na otázku, kdy se nový elektromobil ukáže na trhu, generální ředitel Škody Thomas Schäfer řekl: „Naši kolegové ze společnosti Seat, Cupra a Volkswagen se po této stránce prosazují silněji. V rámci této skupiny se to snažíme vyvažovat.“

Dále uvedl: „S oznámením přijdeme v brzké době. Už teď si můžete být jistí, že se vůz liší od našich sesterských značek. Koncept to je velmi krásný a automobilce Škoda jen prospěje.“

Společnosti Volkswagen a Cupra odhalily v Mnichově na autosalonu 2021 radikálně odlišné pohledy ohledně městských elektromobilů. Model ID Life se podobá robustnímu crossoveru velikosti T-Cross a Urban Rebel je zase blíže k zemi a inspiruje se hatchbacky.

Nový elektromobil Škoda na trhu

Předpokládaná doba prodeje vypadá na rok 2025. Avšak automobilka Škoda ještě nezveřejnila bližší informace a plány ohledně připravovaného. Může se také stát, že nový model vstoupí na trh až o něco později.

V historii Škoda nabízela vždy své modely levněji než sesterské společnosti koncernu Volkswagen. Uvidí se, jestli se cena ID 2 udrží pod cenovkou 17 000 liber (517 000 Kč). Technické složení modelu bude podobné k modularitě architektury MEB.

Volkswagen připravuje nový model elektromobilu
EV Volkswagen

ID 2

Koncept modelu ID Life je předobrazem ID 2. Jeho délka je 4 091 mm a šířka 1 845 mm. Nová Škoda se může pohybovat v podobných rozměrech nebo může být dokonce stejná. Doposud však není jasné, jestli se Škoda pokusí model umístit jako základní SUV nebo bude jezdit blíže k zemi jako klasické auto do města.

Volkswagen už dříve naznačil, že model ID 2 se spojí s nižším, ale podobně velkým modelem označeným jako ID 1. Taková situace dláždí cestu právě pro automobilky Seat, Cupra a Škoda, aby každý z nich uvedla na trh dvojici nových elektromobilů.

Zdroje: Autocar, Vapol