Nissan Frontier koncepty vzdávají hold dědictví

Koncepty Nissanu Frontier vzdávají hold dědictví robustních karoserií. K těmto dvěma vozům inspirovaným historickými modely se na autosalonu v Chicagu připojil koncept Project Adventure zaměřený na terénní vozy.

  • Nissan na autosalonu v Chicagu 2022 představil tři koncepční pickupy Frontier.
  • Koncept Project Hardbody, který vzdává hold Nissanu Hardbody z konce 80. let, má kola inspirovaná pick-upem Desert Runner podobného ražení.
  • Project 72X připomíná pick-up Datsun 720 bílými koly a grafikou na bocích karoserie inspirovanou 70. lety. Project Adventure – modernější z této trojice a zaměřen na nadšence do overlandingu.

Fanoušci historických pick-upů okamžitě rozpoznají vliv dvou ze tří konceptů Nissanu Frontier na letošním autosalonu v Chicagu. Červený koncept Project Hardbody a šedý koncept Project 72X jsou inspirovány modely pickupů, které japonské značce pomohly prosadit se v Severní Americe v 70. a 80. letech minulého století.

Ikonický model Nissanu
Ikonický model Nissanu

Vůz Project Hardbody čerpá inspiraci z pickupu Nissan z konce 80. let. Pravděpodobně nejlépe rozpoznatelný koncept. Jeho design kol je vlastní a zjevně inspirovaný modelem Desert Runner starého pick-upu Hardbody. Nissan koncept vybavil také unikátním leskle černým obložením mřížky chladiče, speciální grafikou 4×4 a plnohodnotným rezervním kolem na ložné ploše.

Frontier
Frontier

Čtenáři, kteří mají oči na stopkách, jistě poznají, že inspirací pro Project 72X byl pick-up Datsun 720 z konce 70. let. Tento jednodušší koncept se vyznačuje šedým vnějším lakem s vlastní boční grafikou v historickém stylu. Kola Projektu 72X jsou ve skutečnosti repasovaná náhradní kola z běžného pick-upu Frontier 2022, jen natřená na bílo.

Nissan Frontier
Frontier

Project Adventure od Nissanu

Pokud vám vzhled pickupu ze staré školy nevyhovuje, Nissan vystavuje také koncept Project Adventure, který vychází z výbavy PRO-4X modelu Frontier 2022 a má terénní pneumatiky s většími hroty, vlastní šnorchl z uhlíkových vláken a řadu kempinkových doplňků, které mají ukázat terénní schopnosti modelu Frontier.

Kromě zakázkového potahu karoserie a šnorchlu nese Project Adventure vylepšení, která jsou v současné době k dispozici buď u dodavatelů náhradních dílů, nebo v katalogu příslušenství Nissan. Všechny tři zdejší koncepty mají zvednuté zavěšení, přičemž 72X dostal zdvih o 2,5 palce, Hardbody se zvedl o 3 palce a Adventure o 5 palců ve srovnání se standardním Frontierem.

Je nepravděpodobné, že by se některý z těchto tří konceptů dostal do sériové výroby jako speciální edice nebo limitovaná úroveň výbavy nového modelu Frontier. Ale vzhledem k tomu, že většinu úprav lze provést dodatečně, berte tyto koncepty jako inspiraci pro vlastní speciální stavbu

Zdroje: Car and Driver, TowPoint