Renault odhalil interiér SUV Austral

Renault Australan interiér

Renault postupně odhaluje nový model Austral. 4,51 metru dlouhé SUV, které v nabídce nahradí o něco menší Kadjar. Novinka, která dostane buď benzinový nebo benzin-elektrický pohon, aktuálně ukázala na oficiální ilustraci svůj interiér.

Ve finále může kabina v detailech vypadat ještě trochu jinak, už teď je zřejmé, že prioritou designérů byla jednoduchost a snaha navázat tam, kde skončil nový bateriový Mégane E-Tech Electric. I proto zákazníci dostanou volant „čtvercového“ tvaru, velké displeje a minimum obyčejných tlačítek.

Nový chystaný Austral má pro Renault zvláštní význam. Jeho základní verze má nahradit dosluhující a nepříliš úspěšný Kadjar.Jenom tím ale jeho role nekončí. Automobilka chystá prodlouženou sedmimístnou variantu. Ta má vystřídat Koleos i Espace a třetí model Austral Coupé by měl částečně zastoupit Talisman.

I proto je zřejmé, že si Francouzi dávají na tomto autě zvláště záležet, takže by mělo dostat řízení zadních kol 4Control, diodová matrix světla, head-up displej pravděpodobně již s promítáním na čelní sklo. Kamerový systém snímající prostor pod úhlem 360 stupňů. Také elektricky ovládané masážní sedačky s pamětí, elektrické ovládání pátých dveří a všechny dostupné asistenční i bezpečnostní systémy.

Možná podoba nového modelu Austral

Specifikace nového modelu Renault

Jak ukazuje první oficiální ilustrace, interiér by měl být dost podobný novému Renaultu Mégane E-Tech Electric. Austral bude mít hranatý volant, velmi nenápadné vyústění ventilace na palubní desce a samozřejmostí budou i dva velké displeje v jednom modulu ve tvaru obráceného písmene L .

Přístrojový panel má úhlopříčku 12,3 palce a rozlišení 1920 na 720 pixelů. Zatímco dotyková obrazovka otočená na výšku bude mít 12 palců a ještě jemnější rozlišení 1250 x1562 pixelů.

Multimediální rozhraní OpenR Link poběží na procesoru Qualcomm Snapdragon. A i zde je kromě bezdrátového připojení Android Auto a Apple CarPlay očekávaná plná integrace Google map, různých asistentů a obchodu s aplikacemi. Protože nový Mégane obdržel za příplatek audiosystém Harman Kardon, můžeme předpokládat, že se objeví i v Renaultu Austral, mohl by však mít ještě o něco vyšší výkon.

Kabina nabídne posádce množství odkládací prostor s celkovým objemem 30 litrů. Nebude chybět indukční nabíjení pro telefony ani posuvná loketní opěrka. Zadní sedadla posuvná v podélném směru i s nastavitelným sklonem opěradel.

Zdroje: Renault, TowPoint