Renault Kangoo a EV Kangoo E-Tech – odhalení cen

Francouzská automobilka Renault zveřejnila cenu dodávky Kangoo a jeho elektrické verze s názvem E-Tech

Počáteční cena za dodávku Renault Kangoo se má pohybovat okolo 640 tis. korun. Jeho elektrický sourozenec Kangoo E-Tech má začít na ceně kolem 950 tis. korun.

Elektrifikovaná řada Renaultu získala další vozidlo v podobě nového Kangoo E-Tech. Francouzská firma oznámila ceny a specifikace jak pro Kangoo s vnitřním spalovacím motorem, tak pro čistě elektrické Kangoo E-Tech. Přičemž objednávky jsou otevřené již nyní a první dodávky se očekávají v říjnu.

Renault Kangoo a E-Tech

Nové Kangoo E-Tech sdílí stejné základy jako nejnovější Mercedes Citan a představuje konkurenci elektrických verzí Citroenu Berlingo a Peugeot Partner. Kangoo E-Tech má 45kWh baterii (ve srovnání s 50kWh baterií v Citroenu a Peugeotu), která pohání elektromotor o výkonu 121 koní. Maximální dojezd je však lepší než u Citroenu e-Berlingo a Peugeot e-Partner, a to 289 km. Lze použít rekuperační brzdění se třemi nastavenými polohami a k ​​dispozici je také režim jízdy Eco. Ten navrhli pro maximalizaci dojezdu, když vozidlo veze lehký náklad.

Renault Kangoo E-Tech

Při připojení k 75kW DC rychlonabíječce může být baterie nabitá na 80 procent za přibližně 43 minut. Dobití na 22kW veřejné nabíječce z 15 na 80 procent trvá 1,5 hodiny. Zatímco plné nabití pomocí 7,4kW wallboxu trvá šest hodin.

Renault Kangoo má na výběr zážehové a vznětové motory, přičemž zážehový motor TCe o výkonu 99 koní sedí vedle vznětových motorů dCi o výkonu 94 koní a dCi o výkonu 113 koní. Ten se nabízí výhradně se sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Výbava

Kangoo i Kangoo E-Tech se dodávají ve dvou úrovních výbavy „Start“ a „Advance“. Kangoo má standardní vybavení s automatickými světlomety a stěrači, 3,5palcovým TFT informačním displejem řidiče, DAB rádiem s Bluetooth a USB konektivitou, elektrickými předními okny, manuální klimatizací, vyhřívanými a elektricky nastavitelnými vnějšími zrcátky a výškově nastavitelným sedadlem řidiče. Standardem jsou také bezpečnostní prvky, jako je asistent rozjezdu do kopce, nouzové E-call a tempomat s omezovačem rychlosti. E-Tech dostane automatickou klimatizaci, vyhřívané přední sklo, vyhřívaná sedadla a Z.E. Hlas nad tím.

Modely Kangoo Advance dostávají osmipalcový dotykový displej s kompatibilitou Android Auto a Apple CarPlay, elektronickou ruční brzdu, zadní parkovací senzory a 16palcová kola. Bezdrátové nabíjení smartphonu, adaptivní tempomat a zadní kamera jsou k dispozici jako volitelné doplňky.

Kangoo E-Tech Electric je k dispozici s výběrem dvou délek rozvoru. Nákladový prostor ve standardním modelu má prostor 3,9 m3 a maximální užitečné zatížení 600 kg. Varianta s dlouhým rozvorem měří 4,9 metru krychlového a unese až 800 kg.

Zdroje: autoexpress, Towpoint