Bugatti Mistral debutuje na Blízkém východě

Bugatti Mistral se objevil na začátku letošního roku na Pebble Beach. Dodávky mají být zahájené až někdy v roce 2024

Bugatti Mistral se objevil na začátku letošního roku na Pebble Beach. Dodávky mají být zahájené až někdy v roce 2024.

Bugatti Mistral v limitované edici

Limitovaná série Bugatti Mistral nedávno debutovala pro Střední východ před exkluzivní předpremiérou. Ta se uskuteční v novém showroomu Bugatti Rijád v hlavním městě Saúdské Arábie.

Bugatti však již prodalo všechny kusy, které plánuje vyrobit. Bugatti vyrazilo s modelem Mistral na turné po Rijádu a přivezlo jej do finanční čtvrti krále Abdulláha. Automobilka pak Mistral převezla do hotelu Ritz Carlton Riyadh a poslední zastávka se konala v showroomu, který Bugatti provozuje se svým saúdskoarabským partnerem SAMACO Automotive. Tento showroom je jedním z nejnovějších na světě, který značka otevře v roce 2024.

Bugatti vyrazilo s modelem Mistral na turné po Rijádu a přivezlo jej do finanční čtvrti krále Abdulláha
Bugatti Mistral

„Obyvatelé království již mnoho let obdivují nesrovnatelné dědictví, řemeslné zpracování a výkony vozů Bugatti a je nám ctí, že můžeme do království přivézt náš ultimativní roadster a umožnit tak vzácný pohled na tento jedinečný vůz,“ řekl Kostas Psarris, regionální ředitel pro Blízký východ a Asii společnosti Bugatti.

Výkonný rychlík

Mistral má stejný 8,0l motor W16 se čtyřmi turbodmychadly, který pohání Chiron Super Sport 300+. Má stejný výkon 1 577 koní (1 159 kW), ale Mistral nedosáhne obskurní maximální rychlosti 490 km/h modelu Super Sport. Začátkem listopadu Bugatti prozradilo, že roadster má mít maximální rychlost nejméně 420 km/h.

Mistral má stejný 8,0l motor W16 se čtyřmi turbodmychadly, který pohání Chiron Super Sport 300+
Model Mistral

Na základě poptávky zákazníků se Bugatti rozhodlo postavit roadster Mistral – Chiron bez střechy. Podle zástupce ředitele designu Bugatti Frankse Heyla sběratelé tlačili na automobilku, aby vyrobila kabriolet. Bugatti nepředpokládalo, že by se z modelu Chiron zrodila varianta roadster, ale společnost našla způsob, jak to udělat.

Co přinese budoucnost?

Mistral s motorem W16 je tak trochu dopisem na rozloučenou ikonickému motoru značky. Bugatti a Rimac nyní spolupracují a společně pracují na vytyčení směru, kterým se obě značky chtějí ubírat, a který by měl začít přinášet ovoce v roce 2024. Tedy ve stejném roce, kdy se začnou dodávat modely Mistral a Bolide.

Těšíme se na to, jak by měla vypadat budoucnost Bugatti v rychle se elektrizujícím světě. Nicméně motivy Mistralu, jako jsou zadní světla ve tvaru písmene X, naznačují, co se s designem chystá.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče