Lincoln Star – koncept pro nové SUV

Americká značka Lincoln přichází s konceptem Star

Lincoln Star je nový koncept pro čtyři nově připravované elektrické vozy SUV.

Fordova přední značka Lincoln představila futuristický koncept Star SUV, který má být založený na plně elektrickém hnacím ústrojí.

Koncept „Star“ obsahuje celkem čtyři elektrické SUV, které Lincoln plánuje uvést na trh v letech 2025 až 2026. Poslední čtvrtý vůz přijde na trh právě až v roce 2026.

Vůz propaguje designový jazyk, který je nepochybně velmi futuristický. Avšak je to něco, co by se do roku 2025 mohlo převést na sériový vůz. Lincoln přijde také s vlastním digitálním asistentem.

U nových SUV bude také prostorný frunk
Nové SUV z konceptu STAR

Některé z hlavních rysů tohoto konceptu zahrnují použití světla, displejů, vůní a zvuků k vytvoření pohlcujícího prostředí. Tyto rysy mají za úkol, aby si řidič užil bezstarostnou jízdu a cítil se uvolněně.

Lincoln rovněž představuje nový inteligentní systém, který umožňuje propojení vozidla s vozem, infrastrukturou a funkce asistenta řidiče, jako je „Pomoz mi vidět“ a „Zaparkuj pro mě“.

Interiér vozů Star

Interiér je založený na extra prostorných sedadlech, která zahrnují polohovací křesla podobná atmosféře jako v obývacím pokoji a samostatné odpočívadla. Vzadu je úložný prostor pro všechny druhy zařízení a zavazadel.

Vozy Lincoln Star má také ovládací prvky pro tři omlazovací nálady a skleněný chladič nápojů mezi zadními sedadly.

Na přídi má vozidlo zakřivený panoramatický displej. Tento rozměrný displej zobrazuje obsah, který se plynule integruje do středového displeje infotainmentu a poté na obrazovku druhé řady.

K dispozici je také frunk v přední části vozu. Ten je pokrytý elektrochromatickým sklem, které se mění z průhledného na neprůhledné.

Vozy SUV z konceptu Star budou velmi prostorné
Interiér vozu

„Jak Lincoln vstupuje do další kapitoly našeho přechodu k budoucnosti s nulovými emisemi, Lincoln Star koncept povede cestu pro naše portfolio plně elektrických vozidel.

„Je to vynikající příklad toho, jak nově definujeme luxus pro příští generaci, když pracovat na přeměně vozidla na třetí prostor. Skutečné útočiště pro naše klienty,“ řekl výkonný prezident Lincolnu Jay Falotico.

zdroje: carandbike, Vapol