Renault Austral ukazuje svou kompletní podobu v kamufláži

Nové kompaktní SUV značky Renault se v budoucnu bude jmenovat Austral – Nyní výrobce vyšel s upoutávkou o tom, jak daleko je vývoj

Renault posílá Kadjar do důchodu. O nástupce je již postaráno a francouzský výrobce v současné době dokončuje nový přírůstek do vlastní nabídky SUV. Renault Austral je plánováný jako hit na trhu příjde v první polovině roku 2022. V současné době prochází závěrečnou fázi testů. Poté může proběhnout oficiální premiéra a uvedení na trh.

Renault Austral

Neznamená to ale, že by se něco pro Australa obylo. Renault chce totiž otestovat flotilu zhruba 100 vozidel, která ujedou ve Francii, Španělsku, Německu a Rumunsku kolem 2 milionů kilometrů. Uvádí se, že nasadí 900 řidičů, kteří ujedou 600 000 km na otevřených silnicích. Zbývajících 1,4 milionu kilometrů se pak ubírá na závodní dráze. Ambiciózní.

Nové fotky Renaulta Australa také obsahují informace, že nástupcem Kadjara nebude k dispozici u dieselových motorů. Renault říká, že model se dostane na trh s řadou benzinových hybridních motorů, které zahrnují zcela nové možnosti. Upgradovaný 1,3litrový 12voltový mild hybrid a připravili zcela nový 1,2litrový napájecí zdroj TCe s 48voltovou technologií, která vytvoří pravděpodobně většinu prodejů. Ve vývoji by ale měla být i plně elektrická verze.

Aniž by zacházel do detailů, Renault vysvětluje, že nové motory nabídnou snížené hodnoty CO2 a špičkový výkon až 200 k. Více podrobností o pohonech nebo převodovkách? Vůbec nic.

S délkou 4,51 metru bude Renault Austral o něco delší než jeho předchůdce. Zdá se, že se nové SUV také o něco rozšiřuje, i když finální vnější rozměry zatím neznáme. Co se designu týče, jde pravděpodobně o Renault, jehož vzhled je inspirací z Megané E-Tech Electric .

Zdroj: Renault, Towpoint