Nissan Qashqai má pro rok 2022 nové vylepšení

Nissan Qashqai získal pro rok 2022 nové aktualizace. Má silnější výbavu a nové designové prvky

Nissan Qashqai získal pro rok 2022 novou aktualizaci. Tohle SUV má silnější výbavu a nové designové změny.

Tmavě šedý zadní nárazník je na vylepšeném modelu spolu s novými odznaky Nissan zevnitř i zvenku. Vnitřní technika také zaznamenala bouři, s 12,3 palcovým displejem infotainmentu. Displej je nyní standardně vybavený výbavou N-Connecta a vyšší. Ta také získává volitelný paket se skleněnou střechou za 18 800 Kč a 12,3 palcový TFT přístrojový panel.

Nissan také uvádí řadu vylepšených služeb Connect, které jsou nyní k dispozici zákazníkům Qashqai. Patří mezi ně digitální uživatelská příručka, osobní hlasový asistent Alexa a informace o parkování.

Aktualizace Nissan Qashqai

Aktualizovaný Qashqai je nyní v prodeji od 740 tis. Kč v základní výbavě Visia. Jeho cena vzrostla o více než 40 tis. Kč oproti původní zaváděcí ceně vozu. Qashqai Visia je k dispozici výhradně s 1,3 litrovým zážehovým mild-hybridním benzinovým motorem. Má výkon 138 koní a manuální převodovku. Přičemž verze Accenta Premium za 800 tis. Kč je k dispozici se stejnou pohonnou jednotkou. Je vybavený výkonnějším 1,3litrovým benzinovým motorem o výkonu 156 koní a automatickou převodovkou.

Modely N-Connecta a Tekna s vyšší specifikací (od 870 tis. Kč a 950 tis. Kč) mohou být také vybavené systémem pohonu všech čtyř kol. A to navzdory tomu, že je k dispozici pouze s motorem o výkonu 156 koní a automatickou převodovkou.

S cenou 1 milion Kč je nyní špičkový Qashqai Tekna+ o 60 tis. Kč dražší než při uvedení na trh. Navíc není k dispozici se zážehovým motorem o výkonu 138 koní. Místo toho je varianta s výkonem 156 koní nabízená buď s pohonem předních kol a manuální převodovkou nebo jako automatická převodovka s pohonem všech čtyř kol. V rámci aktualizací je tato verze standardně vybavená předními LED mlhovými světlomety.

Qashqai má být letos v létě k dispozici na objednávku také v hybridní podobě e-power. Tento model je poháněný 1,5 litrovým tříválcovým zážehovým motorem. Ten v kombinaci s elektromotorem produkuje výkon 188 koní a má točivý moment 330 Nm. Podle Nissanu bude tento model schopný dosáhnout 53,3 mpg a 119 g/km. Přesné ceny pro Qashqai e-power automobilka představí později v tomto roce.

Zdroje: autoexpress, Top-Voziky