Porsche Panamera facelift 2023 prochází testováním

Faceliftované Porsche Panamera dorazí příští rok s přepracovaným stylem, úpravami interiéru a potenciálním zvýšením výkonu.

Porsche Panamera

Současné Porsche Panamera dostalo aktualizaci teprve v roce 2020, ale Porsche připravuje na příští rok další aktualizaci svého rivala Audi A7, aby prodloužili životní cyklus svého velkého luxusního sedanu. U nového vozu neočekáváme výrazné mechanické revize, i když dorazí s čerstvým stylingem a změnami interiéru.

Naši špioni zachytili aktualizovanou verzi při testování v chladném počasí ve Švédsku a odhalili četné designové změny oproti odcházejícímu modelu. Přední část je hladší, s párem menších, zaoblenějších vnějších mřížek s menším počtem vodorovných drážek. LED světla jsou nové vertikální jednotky.

Návrháři reprofilovali také hlavní masku chladiče, která je vyšší a užší než dříve. Mřížka chladiče nyní zasahuje nad přední poznávací značku a uvádí Panameru do souladu s nadcházejícím faceliftovaným Cayennem, který jsme viděli minulý rok.

Jinde tento testovací vůz sdílí kola se současným modelem, ale v rámci faceliftu by mohly přijít nové designy spolu s novými barvami laku. Zbytek vozu se oproti současné Panameře nezměnil, i když pro sériovou verzi zcela jistě zavedou i další stylingové úpravy.

Interier vozu a cena

Interiér tohoto vývojového vozu Porsche Panamera byl zakrytý, což naznačuje, že by se mohlo jednat o aktualizaci kabiny. Celkové uspořádání se příliš nezmění, ale nový, robustnější volič převodovky (jak je vidět na nejnovější 911) by se mohl také objevit. Porsche může také nainstalovat plně digitální přístrojovou desku. V současnosti Panamera používá částečně digitální uspořádání s analogovým otáčkoměrem.

Může být také zahrnuta nová řada možností obložení interiéru a čalounění. Ačkoli si myslím, že12,3palcový centrální dotykový displej Panamery pravděpodobně zůstane. V loňském roce Porsche aktualizovalo informační a zábavní systém PCM šesté generace Taycanu tak, aby zahrnoval vylepšené rozpoznávání řeči, rychlejší výpočty navigační trasy, integraci Android Auto a vylepšené rozhraní. Očekáváme, že se tyto změny promítnou i do faceliftované Panamery.

Paleta motorů se pravděpodobně nezmění, s výjimkou malého zvýšení výkonu a účinnosti. Turbo S E-Hybrid bude i nadále vrcholem nabídky – aktuální verze produkuje mamutích 690 koní. Podvozek mohli upravit u pružin a tlumiče také vyladit, aby pomohly vozu při jízdě a ovladatelnosti.

Očekává se, že aktualizované Porsche Panamera dorazí v příštím roce. Cenu prodejce stanoví jistě vyšší než u stávajícího základního modelu 2.100.000,- CZK.

Zdroj: Autoexpress, top-nosice