VW uvádí na trh svůj první elektrický vůz

Volkswagen uvede na trh plně elektrické terénní nákladní vozidlo, které znovu zapaluje pod svou bývalou podznačkou Scout ze 60. let.

VW uvádí a vyrobí novou zcela elektrickou řadu Scout v USA pro americký trh. Scout se stane samostatnou značkou, po boku značek Audi, Porsche, Seat, Škoda a Cupra.

Generální ředitel skupiny Herbert Diess uvedl, že elektrifikace značky poskytuje „historickou příležitost vstoupit jako skupina do vysoce atraktivního segmentu pick-upů a R-SUV“.

Dodal, že to „dále posílí naši pozici na jednom z nejvýznamnějších rostoucích trhů pro elektrická vozidla“.

Navíc finanční ředitel skupiny Arno Antlitz řekl, že to „souzní s novým modelem řízení skupiny.“ To znamená „malé jednotky, které jednají agilně a mají přístup k našim technologickým platformám pro využití synergií.“

Velké pickupy a SUV jsou, stejně jako v Austrálii, v USA jak populární, tak vysoce ziskové segmenty. Úspěch Scout by znamenal cíl skupiny na 10% podíl na trhu v rychle rostoucím segmentu.

Přítomnost Scout by především viděla, že Volkswagen představuje vážnou výzvu pro vozy Tesla Cybertruck, Rivian R1T, Ford Lightning a GM Hummer EV.

Koncept SUV Scout od VW.  Zdroj: Volkswagen
Koncept SUV Scout od VW

Automobilka VW uvádí a zveřejňuje nové snímky robustního elektrického ute a stejně impozantně vypadajícího elektrického SUV. Spolu se jménem Scout zdědí nová řada elektrických utes slávu toho, co bylo předchůdcem dnešních SUV.

Řada Scout, původně používaná společností International Harvester pro řadu pickupů s otevřenou a uzavřenou střechou v 60. letech, byla konkurentem Jeepu.

Design Scout ute oživuje boxy retro cool

Zvěsti o tom, že VW znovu vynalezne jméno Scout, se objevily v roce 2020 poté, co jeho podznačka Traton v roce 2020 získala jméno Scout od Navistar, která vznikla po rozpadu International Harvester v roce 1985.

Je pozoruhodné, že krabicový design řady Scout připomíná další řadu elektrických vozů a SUV. Žádné ceny za hádání, kdo by mohl být tím výrobcem elektromobilů, který zveřejnil nejnovější zprávu o výdělcích.

1979 IH skaut II
Scaut 1979

Nová plně elektrická řada Scout bude postavena na nové platformě navržené pro off-roadové specifikace. Výrobci automobilů říkají, že to přinese „nový pickup a důvěryhodnost RUV nad rámec stávajícího portfolia koncernu Volkswagen“.

Celkově je novinka pro německou automobilku zajímavým krokem. Spolu s oznámením nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti, kromě toho, že výroba je plánována od roku 2026. Držíme palce, aby se do té doby globální krize dodavatelského řetězce vyřešila.

Zdroj: thedriven, Vapol