718: Ukončení výroby spalovacího motoru

Ten rostoucí pocit beznaděje, který jste v posledních měsících pociťovali? Jistě, mohly za to zhoršující se politické rozdíly a stále se nafukující ekonomika, která se odmítá dostat na uzdu. Pravděpodobnější však bylo všeobecné tušení, že Porsche v roce 2025 zabije platformu 718 se spalovacími motory. Doporučujeme vám, abyste právě teď přestali dělat to, co děláte, a vážně zvážili, že si zajdete do místního dealerství koupit novou 718. Podle nové zprávy z Německa je to dost možná vaše poslední šance, jak tak učinit.

Podle rozhovoru s vedoucím výroby Porsche Albrechtem Reimoldem v Automobilwoche skončí výroba spalovacích dvojčat v polovině roku 2025. Oblíbené sportovní vozy nezaniknou kvůli nedostatku prodejů. Nicméně proto, aby se v modelové řadě Porsche uvolnilo místo pro uvedení jejich elektrických náhradníků.

Elektrické vozy 718

Plně elektrické vozy 718 budou údajně k dispozici jak ve variantě s pevnou střechou, tak ve variantě kabriolet. Čímž se vyrovnají modelům s benzinovým pohonem. Reimold uvedl, že s plně elektrickou náhradou již jezdil. Fanouškům slíbil, že zábava z jízdy s modelem 718 nikam nezmizí. Pokud naše zkušenosti se závodním vozem 718 Cayman GT4 ePerformance o výkonu 1073 koní něco naznačují, mluví Reimold pravdu.

718

Ačkoli je tato zpráva pro fanoušky Porsche v USA ranou do vazu, ve skutečnosti máme na zpracování změny více času než naši evropští kolegové. V návaznosti na řadu nových předpisů v oblasti kybernetické bezpečnosti, které začátkem letošního roku vstoupily v platnost v Evropské unii, Porsche spolu s benzinovým SUV Macan zabilo i spalovací platformu 718. Podle Reimolda přispěla k omezené životnosti spalovacích verzí Macanu omezená dostupnost dílů pro benzinové verze spolu s touhou posunout se vpřed.

Ačkoli kromě existence a brzkého příchodu EV 718 neznáme mnoho podrobností, nový model má před sebou velké metaforické boty. Budeme netrpělivě očekávat jeho příchod, který pravděpodobně nastane v polovině roku 2025 – i když mezitím budeme přehlušovat své neustálé démony opakovaným řazením 7800 otáček.