Šest nejvzácnějších ojetých vozů prodaných v roce 2021

Máte pocit, že vaše stará alfa je vzácnost? Podívejte se na šest nejvzácnějších ojetých vozů, které letěly na dračku v roce 2021.

Vážená Společnost výrobců a obchodníků s automobily nedávno zveřejnila seznam deseti nejoblíbenějších ojetých vozů, které si Britové koupili v roce 2021. Pro ty, kteří ještě bloudí v mlze, to bylo loni. Nepřekvapivě se v první desítce nejoblíbenějších ojetých vozů, které si Britové koupí v roce 2021, objevilo… no, však se podívejte sami.

Samozřejmě, zvyk, pohodlí a doba krize mají tendenci zkracovat dlouhé a zajímavé zatáčky na ty nejznámější rovné cesty. Ale našli se i odvážlivci. Ptali jsme se vážené Společnosti výrobců a obchodníků s automobily na některé méně známé ojetiny, které loni změnily majitele. A seznam je pozoruhodný, hřejivý. Pojďme se na něj podívat. Top 6 ojetých vozů.

Ford Popular 1. ze seznamu top 6 ojetých vozů
Ford Popular – 1. ze seznamu top 6 ojetých vozů

V době svého uvedení na trh patřil tento úctyhodný Pop k nejlevnějším novým vozům ve Velké Británii. Představoval to, co Ford umí nejlépe: automobil pro masy. V loňském roce bylo těch „mas“ o něco méně, protože jeden osamělý Popular byl vyměněn za nějaké peníze.

Číslo 2 na žebříčku ojetých vozů – Morgan 4/4

„Počkej, to je starý Morgan nebo nový Morgan, protože se nezměnil!“ A přesto jsme velkým fanouškem této klasické britské automobilky. Ano, nyní jsou pod nimi moderní – v blízké budoucnosti se stanou ještě modernějšími. Známý ikonický tvar. Kdo by jim záviděl, že si zachovávají známý tvar? Jeden člověk si to loni očividně myslel.

Morgan 4/4 ikonický tvar
Morgan 4/4 ikonický tvar

Jako 3 Humber Imperal

Humber byl jedním z prvních britských výrobců automobilů – mluvíme o přelomu 19. a 20. století – a jedna z posledních a nejluxusnějších verzí jeho řady „Super Snipe“ byla prodána v loňském roce. Přesně tak, jeden Humber Imperial si v roce 2021 koupil odvážný člověk.

Humber imperal si pořídil 1 člověk
Humber imperal si pořídil 1 člověk

Na žebříčku ojetých vozů na 4 místě – MG A

Společnost BMC údajně prodala za deset let, kdy se tento rozkošný roadster MG A prodával (50. léta), něco přes 100 tisíc verzí. Většina z nich byla vyvezena a jen malá hrstka jich zůstala doma, ale ještě menší hrstka jich loni změnila majitele. A tou hrstkou myslíme… jeden.

Číslo 4 ojetých vozů
Číslo 4 ojetých vozů

5 Triumph Dolomite

V roce 2021 za peníze vyměnili osamělý dolomit. Nevíme, kolik peněz, ani jaký model dolomitu vyměnili. Pravděpodobně to není rozkošný Sprint, který vidíte níže na obrázku. Na tomto místě bychom mohli přihodit gag o British Leyland, ale tato analogie by se poměrně rychle rozpadla.

Triumph Dolomite
Triumph Dolomite

Poslední na našem žebříčku s číslem 6 – Morris Minor

Tento poválečný klasický vůz byl v době své největší slávy jedním z nejoblíbenějších britských automobilů, který navrhl Alec Issigonis. Možná jste o něm slyšeli. V roce 2021 nebyla tato poválečná klasika jedním z nejoblíbenějších britských vozů. Ve skutečnosti šlo o jeden z nejvzácnějších britských ojetých vozů, protože jen tři změnily majitele.

Morris Minor ojetými vozy
Morris Minor mezi ojetými vozy

Zdroje: TopGear, Vapol