Plán alternativních pohonů GWM hlásí prudkou expanzi

Společnost GWM představila v roce 2021 cíl dosáhnout v příštích několika letech nulových emisí uhlíku.

Dále uvedla na zahraniční trh řadu nových produktů s alternativním pohonem pro urychlení svého plánu alternativních paliv.

Inspirována odvětvím vozidel s alternativním pohonem a jejich trhem se stala společnost GWM průkopníkem v návrzích hybridních elektrických aut. V první řadě svými modely HAVAL H6 HEV a HAVAL JOLION HEV uvedenými na trh v Thajsku. Tato dvě vozidla mohou díky technologii HEV udržovat trvale nízkou spotřebu paliva za různého stavu silnic. V případě dopravní zácpy může tento typ auta přímo přepnout z palivového motoru na elektromotor a ušetřit tak 35 – 50 % paliva.

Podle oficiální zprávy se HAVAL H6 HEV již pět měsíců v řadě umisťuje v Thajsku. Je na prvních dvou příčkách v segmentu SUV třídy C. Současně s tím je i druhé vozidlo vysoce oceňováno uživateli pro své vynikající výkony.

S cílem vstoupit na vyspělý evropský automobilový trh uvedla společnost GWM na trh rovněž modely PHEV a BEV. Také své špičkové SUV WEY COFFEE 01 PHEV vystavila na veletrhu Internationale Automobil-Ausstellung 2021 v německém Mnichově. Tento model se vyznačuje vysokým výkonem a flexibilitou. Díky níž dokáže rychle poskytovat kombinovaný výkon palivové a elektrické energie. Zajistit tak bezpečnost uživatelů při předjíždění, zejména za jízdy vysokou rychlostí.

Společnost GWM vždy staví svůj vývoj v oblasti alternativních pohonů na základě technologických inovací. Nyní, po pěti letech přípravy, uvedla na trh svou platformu L.E.M.O.N. Do tohoto DHT systému vložila investici 20 miliard CNY. Systém nabízí kompatibilitu s HEV, PHEV a „PHEV+P4″ i dalšími energetickými modely. Přináší tak určitý stupeň technického komfortu pro celé odvětví.

Výzkum

V oblasti výzkumu a vývoje nových pohonů zkoumala společnost GWM další cesty technického vývoje včetně HEV. Nově se společnost pustila do technologie vodíkového pohonu. V srpnu 2021 dokončila první světový projekt provozu 100 těžkých nákladních vozidel o váze 49 tun s vodíkovým pohonem.

Dle zprávy společnosti GWM o prodejích za rok 2021 činí prodej nových energetických modelů celkem 136.953 vozidel, což představuje 10,7 % celkových prodejů (1,28 milionu). V následujících čtyřech letech bude společnost pokračovat v expanzi svého plánu vozidel s alternativním pohonem. Vynaloží další úsilí k naplnění strategického cíle dosažení 80 % celkového celosvětového prodeje vozidly s novými typy pohonu.

„V příštích pěti letech se chystá společnost GWM investovat až 100 miliard CNY do výzkumu a vývoje, zejména v oblastech alternativního pohonu a inteligentních technologií, aby tak udržela své postavení technologické špičky a urychlila realizaci cíle nulových emisí uhlíku“. Oznámil na strategické konferenci 2025 Strategy Global Launch Conference rotující prezident společnosti GWM Mu Feng.

Zdroj ČTK, Vapol

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*