BMW iX M60 super-SUV blesk s 611 HP

Elektrické SUV iX od BMW získává vlajkový model M60 s cenami od 3 300 000,-Kč

BMW iX M60

BMW tímto novým modelem iX M60 zvýšilo výkon svého elektrického SUV iX. S výkonem 611 koní a podvozkem vylepšeným divizí BMW M se iX M60 při uvedení na trh v létě 2022 zaměří na Tesla Model X.

iX M60, sedící nad iX xDrive50 jako nejvýkonnější varianta technologické vlajkové lodi BMW, vyvine monstrózních 1100 Nm točivého momentu díky nastavení dvoumotorového pohonu všech kol a zrychlí z 0-100 km/h za 3,9 sekundy. Nastavení omezovače rychlosti připravili na vyšší limit než než xDrive50.

Vzhledem k extra výkonu klesl dojezd na uváděných 570 km. BMW nespecifikovalo velikost baterie M60, ale pravděpodobně použije stejnou 71kWh jednotku, jakou mají jiné modely řady iX, vloženou do podlahy vozu. Specifická M nastavení systému vzduchového odpružení vozu by měla vylepšit ovladatelnost iX M60 a stejně jako u menších verzí používá ve své struktuře směs hliníku a uhlíkových vláken, která pomáhá kompenzovat hmotnost velkého EV a lepší agilitu.

Design a cena

Kromě mechanických vylepšení získává iX M60 četné designové změny, které jej odlišují od ostatních modelů. Modré brzdové třmeny značky M inženýři z BMW umístili za 22palcovými litými koly. Na mřížce chladiče a odznaku M jsou detaily z titanového bronzu.

Uvnitř připravili iX M60 ve standardní výbavě. Dalším vybavením jsou tiché dovírání dveří, světlomety BMW Laserlight, firemní paket parkovacího asistenta Plus a vnitřní kamera. Interiér je obšitý koženým čalouněním Suite Natural a nabízí také plně bezklíčové ovládání. Vyhřívaná, ventilovaná a masážní sedadla jsou samozřejmostí včetně balíčku BMW Heat Comfort a stereo Bowers & Wilkins Diamond.

Informační a zábavní systém BMW iDrive 8 – který debutoval na iX – zůstává, s jediným zakřiveným panelem namontovaným na palubní desce. Ten kombinuje 12,3palcový digitální přístrojový panel se 14,9palcovým centrálním dotykovým displejem, který lze ovládat také otočným ovladačem na středové konzole. Nastavení iDrive 8 zahrnuje konektivitu 5G, navigační systém s rozšířenou realitou. Obsahuje i digitální klíč značky Digital Key Plus, který nahrazuje konvenční klíč vaším chytrým telefonem.

iX M60 budou na trh ve Spojeném království letos v létě. Cena je stanovena od 3 300 000 CZK, což je o 600 000 vice oproti iX xDrive50.

Zdroj: Autoexpress, TowPoint