McLaren GT ve speciální edici inspirované F1

McLaren GT dostane od divize Special Operations čtyři speciální modely v malých sériích, které jsou určené výhradně pro Velkou Británii

McLaren GT dostane od personalizační divize McLaren Special Operations čtyři speciální modely v malých sériích, které jsou určené výhradně pro Velkou Británii. Vozy se vyznačují jedinečnými barvami a materiály v interiéru. Každý z nich je omezený na pouhé dva exempláře, celkem se vyrobí osm vozů.

Čtyři barvy pro speciální edici

Čtyři exkluzivní barvy exteriéru mají vazbu na minulost značky McLaren. Modrá Cerulean Blue byla původně určena pro supersportovní vůz P1. Zelená XP se objevila na prototypu silničního vozu F1. Sarigan Quartz se objevil na modelu Speedtail XP2. Cyber Yellow je nový odstín, ale vychází ze stávající barvy Volcano Yellow. Automobilka upravuje perleťový nátěr tak, aby vytvářel stříbrno-bílý třpytivý efekt.

Zelená XP na McLaren GT se objevila na prototypu silničního vozu F1
Zelená barva XP

Speciální barvy má MSO Black Pack, který zahrnuje leskle černé kryty zrcátek, horní okenní lišty a akcenty výfuku. Střecha a kola mají stejnou povrchovou úpravu.

Cyber Yellow je nový odstín, ale vychází ze stávající barvy Volcano Yellow
GT ve žluté barvě

Kabina je vybavená prošíváním s diamantovým vzorem ve stejné barvě jako exteriér. Logo MSO je na opěrkách hlavy. Na loketní opěrce a klíčence je vyražený znak Union Jack.

Pod kapotou burácí osmiválcový motor

Model GT debutoval v roce 2019 jako grand tourer, který nabízí 420 litrů zavazadlového prostoru vzadu a 150 litrů vpředu. Používá dvoulitrový osmiválec V8 o objemu 4,0 litru, který dosahuje výkonu 620 koní a točivého momentu 465 Nm.

Logo MSO je na opěrkách hlavy
Interiér McLarenu GT

Motor se spojuje se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Vůz dokáže zrychlit z 0-100 km/h za 3,2 sekundy. Adaptivní odpružení pomocí senzorů snímá vozovku před vozem a zajišťuje tak komfortní jízdu.

Dřívější úpravy McLarenu GT

Divize MSO již dříve upravila McLaren GT, který se v roce 2019 představil na trávníku Pebble Beach Concours d’Elegance Concept Car Lawn. Na něm byla použita unikátní barva MSO Defined Flux Silver pro většinu karoserie a MSO Bespoke Satin Graphite na předním splitteru, zrcátkách, zadním nárazníku, difuzoru a brzdových třmenech.

Paket MSO Bright Pack přidal chromované lišty kolem oken. Vůz měl také titanové kryty výfuků. V kabině se použila kombinace kůže Flux White a Satin Graphite. Stříbrně zbarvená karbonová vlákna zdobila pádla řazení a sponu volantu.

Zdroje: motor1, Vapol