Populární Tiguan od VW bude v roce 2026 elektrický

Německá automobilka Volkswagen oznámila plány na výrobu plně elektrické verze populárního a oblíbeného SUV Tiguan. Ta se však na německých silnicích objeví až v roce 2026.

Podle německého média Handelsblatt oznámil Volkswagen na zasedání rady ve svém sídle, že nový Tiguan se má představit v roce 2025. 

Odtud by se měl do roku 2026 začít vyrábět v hlavním závodě Volkswagenu v německém Wolfsburgu.

Zdroje obeznámené s diskusí o setkání uvedly, že nový Tiguan bude založen na modernizované verzi architektury MEB EV. Známé jako platforma MEB-Plus. Tato platforma se má tak poprvé použít v nadcházejícím plně elektrickém Volkswagenu Golf. 

Není jasné, jaké by byly přesné specifikace tohoto populárního Tiguanu. Ale je více než pravděpodobné, že by obsahoval novou baterii Lithium Iron Phosphate (LFP). 

SUV Tiguan od Volkswagenu

Očekává se, že tyto baterie lze nabíjet až 200 kW nabíjecího výkonu. Je to krok nahoru od aktuálního ID.4 od VW. Ten v současnosti dosahuje nejvyšších 175 kW, ačkoli základní modely nedokážou nabíjet rychleji než 118 kW.

Populární Tiguan od VW bude v roce 2026 elektrický

Tato sada LFP se jeví v současnosti i jako nejoblíbenější baterií v Austrálii vzhledem k tomu, že Tesla používá tuto chemii ve svých nových jednomotorových vozidlech.

V Evropě loni Volkswagen prodal přes 130 000 vozů SUV Tiguan. V Austrálii značka rozděluje svůj Tiguan na dva modely, Tiguan a 7 místný Tiguan Allspace. 

Volkswagen prodal 2 658 svého nejoblíbenějšího SUV pod modelem Tiguan. Zatímco prodal 3 876 kusů Tiguan Allspace, což představuje celkem 6 543 prodejů značky Tiguan v roce 2022.

Časová osa výroby plně elektrického Volkswagenu Tiguan v Evropě v roce 2026 znamená, že Austrálie pravděpodobně neuvidí, že se tento model dostane k jejím břehům dříve než v roce 2027 nebo dokonce později. VW stále nepřivezl své elektrické modely ID.3, ID.4 nebo ID.5 do Austrálie, i když se očekává, že první z nich dorazí ještě letos.

Zdroj: thedriven, Vapol