Isuzu Elf se dočkal první velké změny od roku 2007

Společnost Isuzu Motors oznámila významnou modernizaci nákladního vozu řady N, v Japonsku známého pod označením Elf

Společnost Isuzu Motors oznámila významnou modernizaci nákladního vozu řady N, v Japonsku známého jako Elf. V roce 2007 japonská automobilka Isuzu představila odcházející model šesté generace a nyní přišla sedmá generace.

Nová generace přišla s významnými vylepšeními, včetně pokročilých bezpečnostních prvků, které jsou jinak u japonského lehkého nákladního automobilu k vidění poprvé. A co je ještě důležitější, společnost představila svou první elektrickou verzi.

Isuzu Elf sedmé generace

Z hlediska designu jsou změny poměrně zřejmé. Elf adaptoval podobnou mřížku chladiče, jakou najdeme u jeho příbuzného osobního vozu Isuzu D-Max, zatímco vertikální světlomety, které napodobují logo značky se dvěma sloupky, zůstaly zachované, i když jsou výrazně stylizované. Významné inovace se objevily také v kabině, která se zaměřuje na zvýšení komfortu a zmírnění únavy řidiče.

ISIM je devítistupňová dvouspojková převodovka (DCT), která údajně ve spojení se vznětovým motorem 4JZ1 nabízí vyšší úsporu paliva
Isuzu Elf má vznětový motor 4JZ1 s vyšší úsporou paliva

Společnost Isuzu představila různé funkce, které zvyšují efektivitu nákladních vozidel řady N. A to včetně nově navržené inteligentní převodovky Isuzu Smooth Intelligent Transmission (ISIM). ISIM je devítistupňová dvouspojková převodovka (DCT), která údajně ve spojení se vznětovým motorem 4JZ1 nabízí vyšší úsporu paliva.

Devítistupňová převodovka ISIM údajně udržuje nízké otáčky, čímž snižuje spotřebu paliva, a snižuje hlučnost, aby se snížila únava řidiče. Isuzu tvrdí, že dvouspojková konstrukce umožňuje rychlé řazení a snižuje ztráty točivého momentu a rázy při řazení.

Bezpečnostní systémy modelu Elf

Isuzu do vozu Elf zavedla také pokročilé bezpečnostní systémy a asistenční funkce pro řidiče, včetně vylepšeného výkonu stereokamery, radaru s krátkým dosahem na milimetrové vlny a monitoru stavu řidiče.

Vůz je vybavený devíti novými bezpečnostními asistenčními prvky, které se poprvé objevují v japonském lehkém nákladním automobilu, včetně systému předkolizního brzdění, systému sledování mrtvého úhlu a adaptivního tempomatu s plným rozsahem rychlosti
Isuzu Elf má devět nových bezpečnostních asistenčních prvků

Vůz je vybavený devíti novými bezpečnostními asistenčními prvky, které se poprvé objevují v japonském lehkém nákladním automobilu, včetně systému předkolizního brzdění, systému sledování mrtvého úhlu a adaptivního tempomatu s plným rozsahem rychlosti.

První EV značky Isuzu

První sériově vyráběné bateriové elektrické vozidlo (BEV) Isuzu se připojuje k řadě N. Společnost tvrdí, že Elf BEV urychlí zavádění komerčních BEV na celém světě. Do Elf EV se vejde až pět bateriových sad, každá s kapacitou 20 kWh, ačkoli dojezd se v tiskové zprávě neobjevil.

Uvedení na trh a cena

Aktualizovaná řada Elf se v Japonsku uvede na trh v letošním roce, přičemž na léto se plánuje uvedení řady F. Cena v Japonsku začíná na 47 200 dolarech (1 055 000 korun).

Zdroje: motor1, TowPoint