Zendure představuje baterie pro balkónové moduly

Baterie SolarFlow od společnosti Zendure mají kapacitu 960 Wh a tyto baterie lze naskládat až na 3 849 Wh. Americký výrobce chce tak začít prodávat plug-and-play systémy již v dubnu.

Baterie SolarFlow od společnosti Zendure

Americká společnost Zendure představila nové bytové baterie a to pro použití s ​​balkonovými solárními panely. Dodavatel úložného systému také uvedl, že plug-and-play bateriové úložné systémy SolarFlow jsou tak kompatibilní se všemi balkónovými fotovoltaickými moduly spárovanými s mikrostřídačem, s výkony až 800 W. Kapacita je 960 Wh, ale lze použít až čtyři baterie sériově naskládané. Což tedy znamená, že celkovou kapacitu lze zvýšit až na 3 840 Wh.

Komplexní balíček s mikroinvertory a solárními moduly

Společnost uvedla, že chce také nabízet úložné systémy a to např. jako kompletní balíček se solárními moduly a také s mikroinvertory. A to navíc s možností dovybavit stávající zásuvná solární zařízení. Baterie mají taky založení na technologii fosforečnanu lithného. A lze je připojit ke stávajícím zařízením s konektorem MC4.

Zendure představuje baterie pro balkónové moduly
Zendure

Ukládáním přebytečné solární energie z FV balkónového systému tak mohou spotřebitelé ušetřit víceméně až 32 % svých ročních nákladů na energii především díky inteligentní správě baterií, uvedl výrobce. Díky škálovatelnosti je také systém údajně ideální také pro domácnosti s noční spotřebou energie 2 až 4 kWh.

Umístění na terasách, balkónech a taky do zahrad

Systémy mají kovové vnější části a jsou tak vodotěsné podle IP65. Podle Zendure lze systémy zejména umístit na balkony, terasy nebo i do zahrad. Operátoři mohou také používat aplikaci k ovládání svých fotovoltaických systémů a také ke kontrole úrovně nabití baterií.

Zendure má zpočátku prodávat baterie SolarFlow prostřednictvím svých webových stránek. A poté má taky následovat prodej na Amazonu.

,,Dodávky prvních bateriových úložných systémů začnou již několik týdnů po zahájení předprodejů,“ řekla mluvčí Zendure.

Zendure říká, že chce zahájit prodej nových produktů již v dubnu.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint