Audi testuje nové nabíjecí centrum pro EV v Evropě

Automobilka Audi chce po testování nabíjecích stanic expandovat i do jiných zemí Evropy

Audi testuje nové nabíjecí stanice. Další nabíjecí stanice chce postavit v Evropě a ve hře může být i mezinárodní expanze.

Audi poskytuje pohled na to, jak by mohlo v budoucnu vypadat nabíjení elektromobilů. A to tím, že po celé Evropě zavádí více svých nabíjecích uzlů na míru. Pokud veřejnost koncept dobře přijme, existuje potenciál pro mezinárodní zavedení nabíjecích uzlů, které by mohly zahrnovat i Spojené království.

Nabíjecí uzly Audi, navržené tak, aby nabízely „prémiové“ nabíjení s řadou služeb poskytovaných na každé jednotce, se soustřeďují kolem kompaktních, modulárních budov, které lze snadno postavit v městských oblastech, a používají baterie EV s druhou životností k nabíjení elektrické energie jakékoli značky auta.

Firma vybudovala své první centrum v německém Norimberku, aby otestovala koncept. Zde zjistili, že 60 procent uživatelů jsou jejich zákazníci již podruhé. V průměru si tato stránka účtuje 24 aut za den a nabízí salonek, catering a službu s potravinami, která doručuje přímo do centra.

Audi testuje nabíjecí stanice

Audi doufá, že jeho nabíjecí rozbočovače umožní efektivnější využití času řidiče při dobíjení a relativní snadnost, s jakou se dá nainstalovat. Ta by z nich mohla udělat atraktivní řešení městského nabíjení. Zejména pro ty, kteří si jej nemohou zapojit do svého domu.

Nabíjecí místa můžete rezervovat pomocí aplikace MyAudi. V závislosti na velikosti každého hubu má být k dispozici až šest míst. Jednotka je poháněná kombinací síťové energie a baterií elektrických vozidel druhé životnosti. Dále značka tvrdí, že „smlouva o zelené energii“ poskytuje energii výhradně z udržitelných zdrojů. Střešní solární panely mohou také poskytnout dalších 30 kW energie.

Nová nabíjecí stanice Audi má být v letošním roce ve švýcarském Curychu. V příštím roce se má objevit v Salcburku, Berlíně a v jiných německých městech
Nabíjecí stanice Audi

Nabíjecí rozbočovač lze sestavit za pouhý 1 měsíc a bez potřeby základů typické stavební konstrukce. Stačí pouze rovný asfaltový povrch. Díky tomu je mnohem snazší získat stavební povolení pro městské oblasti, kde mají být stanice nainstalované.

Vzhledem k pozitivnímu přijetí prvního nabíjecího uzlu Audi letos otevře další ve švýcarském Curychu. Přičemž další se do roku 2024 plánují v Salcburku, Berlíně a jinde v Německu. V závislosti na jejich úspěchu se Audi rozhodne o instalaci dalších v jiných zemích. Takže je možné, že nabíjecí uzly by mohly být dostupné majitelům elektromobilů ve Spojeném království.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky