Renault Espace SUV v nové upoutávce

Renault Espace SUV, dříve označovaný jako Grand Austral, naváže na stejnojmenný minivan. Jedná se o model šesté generace

Nový Renault Espace SUV, dříve označovaný jako Grand Austral, naváže na stejnojmenný minivan. Model šesté generace využije úspěchu sportovně užitkových vozů a odkloní se od genů MPV, které se datují od původního modelu z roku 1984. Odcházející model již měl rysy SUV a jeho nástupce opustí rysy minivanu, přičemž si zachová třetí řadu sedadel. Sedmimístná verze má být k dispozici vedle pětimístného modelu.

Renault Espace

Podle našich informací má mít Renault Espace SUV v roce 2024 celkovou délku 4,72 m. Ačkoli automobily mají obvykle tendenci s novou generací modelu růst, v tomto případě tomu tak být nemá. Modernizovaný vůz má být o 14 cm kratší než minivan, který má nahradit. Přestože je kompaktnější, vnitřní šířka 2,48 m má být podle společnosti také o něco větší než dříve. Renault tím však pravděpodobně myslí spíše využitelnou délku interiéru než šířku.

čkoli automobily mají obvykle tendenci s novou generací modelu růst, v tomto případě tomu tak být nemá
Renault Espace SUV by měl mít celkovou délku 4,72 m

Není jasné, zda nový model vznikl pro trhy s pravostranným řízením, vzhledem k tomu, že starý model měl volant pouze vlevo. Očekává, že Espace bude protaženou iterací modelu Austral, logicky tedy Renault instaluje volant a pedály na druhou stranu palubní desky.

Designové změny

Převážná většina designových změn se pravděpodobně odehraje na zádi C-sloupku, kde by měl mít Espace delší zadní převis pro umístění třetí řady sedadel. Plánuje se méně strmě skloněné okno pro lepší prostor nad hlavami cestujících vzadu a pro zvýšení kapacity nákladového prostoru. Téměř rovná linie střechy viditelná v nové upoutávce naznačuje, že se vnitřní prostor zmaximalizoval.

Pohonné ústrojí

Původní oficiální náhled zveřejněný Renaultem ukazoval přepracovaný znak Espace s povrchovou úpravou připomínající zlato pro poslední „E“. To naznačuje, že zdědí hybridní pohonné ústrojí z menšího modelu Austral, kde přeplňovaný benzinový motor o objemu 1,2 l spolupracuje s elektromotorem. Dosahuje kombinovaného výkonu 160 koní, respektive 200 koní.

Původní oficiální náhled zveřejněný Renaultem ukazoval přepracovaný znak Espace s povrchovou úpravou připomínající zlato pro poslední "E"
Přepracovaný znak Espace se zlatým E

Očekáváme také, že se objeví 1,3l mild-hybridní benzinový motor Austral s výkonem 140 koní a 160 koní. Vznětový agregát se zdá být nepravděpodobný. A to vzhledem k tomu, že Renault ho pro menší vůz neprodává. Systém řízení všech kol nabízený v náhradě za Kadjar by se měl v Espace ukázat jako ještě užitečnější s ohledem na jeho větší karoserii. Levnější verze Austral jsou vybavené zadním zavěšením se zkrutnou příčkou, zatímco dražší modely mají víceprvkové uspořádání.

Renault plánuje představit šestou generaci modelu Espace na začátku jara, takže oficiální premiéru očekávejte za měsíc v březnu.

Zdroje: motor1, TowPoint