Policejní Škoda Fabia míří na Britské ostrovy

Policejní Škoda Fabia

Škodovky byly v Británii dlouho vysmívanou značkou, karta se však začala obracet s příchodem Favorita. Dnes patří mladoboleslavské produkty k nejoblíbenějším autům na silnicích. Mají skvělou reputaci, a tak asi nepřekvapí, že je najdete mimo jiné i ve službách tamních úřadů. Policejní Škoda Fabia postavená na základech 4. generace je toho aktuálním důkazem. Tento stroj se přidá ke speciálním upraveným modelům Enyaq iV a Kodiaq. Zmiňované dva modely již slouží v britských silových a záchranných složkách.

Policejní Škoda Fabia
Policejní Škoda Fabia

Policejní Škoda Fabia samozřejmě obdržela typické žluto-modré polepy. K tomu zde přibyly nápisy POLICE na bocích i kapotě a v rámci nezbytných úprav nemohla chybět ani výstražná světelná signalizace, jejíž součástí je i maják na střeše. Ten má samozřejmě 360stupňové pokrytí a k němu se při přestavbě přidají modré diodové stroboskopy v přední masce a nárazníku.

Diodové stroboskopy
Diodové stroboskopy

Škoda dokázala integrovat ovládání všech těchto speciálních funkcí do menu palubního infotainmentu, což jistě ušetří nějaký prostor v kabině. Výhodou je také jednodušší prodej vozidla po aktivní službě, interiér tak nebudou znehodnocovat dodatečně vrtané díry či zbytky lepidla. To dodává policejní Škodě Fabii na kráse.

Policejní Škoda Fabia
Upraveno pro potřeby policie

Celé auto Škoda upravila v rámci své služby One Stop Shop, která je k dispozici právě pro potřeby záchranných a silových složek ve Velké Británii. Co se týče motorů, k dispozici jsou všechny nám známé pohonné jednotky. Fabia v policejní „rovnošatu“ tak může dostat nejslabší atmosférický tříválec 1.0 MPI, ale také s nejsilnější čtyřválcový agregát 1.5 TSI.

Zdroje: TopSpeed, Vapol