Kodiaq číslo 2 i nadále s klasickými motory

SUV od Škody přijde znovu na trh začátkem roku 2024. Má být klasickou alternativou k novému elektrickému Enyaq a Enyaq Coupé.

Škoda Kodiaq (2024)

Velké SUV od Škody přijde znovu na trh začátkem roku 2024. Má být klasickou alternativou k novému elektrickému Enyaq a Enyaq Coupé.

Zatímco facelift je v dealerstvích od roku 2021, druhá generace Škody Kodiaq (2024) už vzniká. Máme prvotní informace o ceně, (hybridních) motorizacích a výbavě jako je oblíbený Sportline.

Poptávka po SUV neutuchá, proto příchod druhé generace Škody Kodiaq (2024) by neměl chybět. Více než čtvrtina všech vozů nově registrovaných v Německu v roce 2021 jsou vozy SUV. A dalších deset procent podílu na trhu tvoří čistokrevné terénní vozy. Jasná obliba vysokého posedu – a tím jasná volba pro Škodu, která s elánem pracuje na druhém vydání Kodiaqu. Zpráva potěší nejednoho fanouška velkého SUV z České republiky, protože Škoda samozřejmě pracuje na nových elektromobilech, ale nejen to. S délkou 4,70 metru je nový Kodiaq jen o málo delší než dříve, ale zároveň je i o něco málo širší. Škoda Kodiak, bude opět jako pěti a sedmimístná. A jako obvykle je k dispozici také jako vůz s pohonem všech kol, vypadá honosněji než první model, který byl představený v roce 2017. Cena bude startovat na německém trhu na 30 720 eurech (750 000 Kč)

MOTORY, HYBRIDNÍ A SPORTOVNÍ ŘADA

Motory pro Škodu Kodiaq (2024) jsou již vybrané: oblíbené 2,0 litrové čtyřválcové TDI začíná na 150 koních, silnější verze má 200 koní. 1,5 litrový přeplňovaný čtyřválec s proměnou deaktivací válců (ACT) poslouží i v budoucnu jako základní zážehový motor. Počítá se také s výkonným plug-in hybridem, ve kterém je zážehový motor o objemu 1,5 litru kombinovaný s elektromotorem. Čistě elektrický dojezd by měl být hodně přes 80 kilometrů. Pár věcí se změnilo i z hlediska provozu. Namísto toho, aby se téměř všechny funkce ovládaly přes dotykový displej, vychází Škoda vstříc svým zákazníkům. A dotykový displej doplňuje o dva otočné ovladače, které ovládají základní funkce klimatizace a informačních a zábavních systémů.

Zdroj: Autozeitung de, Vapol