Škoda Enyaq RS dostala vyšší výkon a lepší dojezd

Škoda nyní vylepšuje výkonné elektrické SUV Enyaq RS. Rychlý posun do října 2023 znamená, že dynamické duo dostane vyšší výkon a větší dojezd

Upřímně řečeno, nechtěli bychom být mezi prvními zájemci o Enyaq Coupe RS, protože Škoda nyní vylepšuje výkonné elektrické SUV. To z něj dělá necelé dva roky starý vůz, který se představil v lednu 2022. Konvenčně tvarovaná varianta je ještě novější vzhledem k tomu, že česká značka představila Enyaq RS v říjnu 2022. Rychlý posun do října 2023 znamená, že dynamické duo dostane dvě zásadní vylepšení – vyšší výkon a větší dojezd.

Škoda Enyaq RS 2024

Modelový rok 2024 oficiálně přistál ve Velké Británii s výrazným skokem ve výkonu o 40 koní. Dvojice motorů nyní dohromady produkuje 335 koní. Tím se již tak nejvýkonnější sériový vůz značky Škoda stává ještě silnějším a zastiňuje tak připravovaný Superb 2024 s výkonem 261 koní. Díky nově získanému elektrickému impulsu trvá zrychlení z 0 na 100 km/h pět a půl sekundy, což je o celou sekundu rychleji než dříve.

Extra výkon jde obvykle na úkor dojezdu, ale to není tento případ, protože Enyaq 2024 je efektivnější než jeho předchůdce
Model Enyaq 2024 ujede na jedno nabití až 547 km

Extra výkon jde obvykle na úkor dojezdu, ale to není tento případ, protože Škoda Enyaq Coupé RS iV 2024 je efektivnější než jeho předchůdce. Elektromotory jsou po rekalibraci a k dispozici je nový software pro řízení spotřeby. Díky němu se u běžného modelu RS odemkne 24 km dojezdu navíc, což dohromady činí 541 km. Pokud se rozhodnete pro „kupé“, získáte dalších 26 km, tedy 547 kilometrů dojezdu podle WLTP.

Na začátku letošního roku získal Enyaq luxusně orientovaný stupeň výbavy Laurin & Klement
Interiér modelu Enyaq RS Coupe iV

Zprávy jsou stále lepší, protože Škoda také zvyšuje výkon stejnosměrného nabíjení ze 135 kW na 175 kW, což zkrátí dobu potřebnou k nabití baterie z 10 na 80 procent o osm minut. Model se nabije za přibližně 28 minut.

Další vylepšení pro modelový rok 2024

Jinde přichází modelový rok 2024 spolu s revizí grafiky používané digitálním sdruženým přístrojem, head-up displejem a infotainment systémem. Na začátku letošního roku získal Enyaq luxusně orientovaný stupeň výbavy Laurin & Klement.

Stojí za zmínku, že Škoda již dráždila druhou generaci modelu Enyaq na rok 2025, kdy se má na trh dostat také jeho elegantnější sourozenec se svažující se linií střechy.

Zdroje: motor1, TowPoint