Tesla odstraní dřevěné obložení v novém Modelu 3

Tesla by se mohla odklonit od ikonických částí vnitřního dřevěného obložení v připravovaném aktualizovaném modelu Tesla Model 3, jak uvedl na Twitteru nadšený Tesla nadšenec Chris Zheng.

Nové spekulace naznačují, že Tesla odstraní část dřevěného obložení a místo toho ji nahradí lepeným látkovým materiálem.

Současné dřevěné obložení se táhne podél šířky palubní desky v Tesle Model 3. V posledních letech se rozšířilo i na dveře. Zejména u vozů dodaných do Austrálie, které se vyrobily v továrně Tesla v GigaShanghai.

Přestože se nesdílely žádné obrázky aktualizovaného interiéru, zdá se pravděpodobné, že další podrobnosti o této změně se projeví v následujících týdnech od Tesly přímo na nadcházejícím dni investorů.

Dřevěné obložení nahradí látkový lepený materiál

O aktualizované Tesle Model 3 se v komunitě Tesla mluví již mnoho měsíců a tato změna je v souladu s agresivní snahou Tesly zjednodušit výrobní procesy.

Změna materiálu na něco standardizovaného by zajistila, že se sníží počet dílů pro interiér, a tím se zjednoduší výrobní proces. 

Tesla odstraní dřevěné obložení v novém Modelu 3

Tak malá změna, jako např. bílé vnitřní obložení, může přidat více času do skladového hospodářství a výrobního procesu. Případná změna na stejnou barvu pro oba typy interiérů by proces dále zjednodušila.

Použití lepené pěnové netkané textilie by nejen poskytlo vzhled s vyšší hustotou kolem obložení. Ale poskytlo by modernější vzhled současné stárnoucí Tesle Model 3.

V Austrálii se Tesla Model 3 prodává téměř čtyři roky. Aktualizace v nadcházejících měsících by byla dobře přijata těmi, kteří chtějí upgradovat svůj současný Tesla Model 3 na něco trochu novějšího. 

Tesla, která odstraní dřevěné obložení, má více zákulisních aktualizací, aby zajistila, že náklady na výrobu plně elektrického sedanu zůstanou nízké, protože se posouvá k ještě dostupnější platformě EV. 

Vylepšený interiér Tesly Model 3 by také tvořil součást nadcházejících změn hardwaru 4.0. Ty by měly zahrnovat kamery s vyšším rozlišením pro plně samořídící sadu. 

Další podrobnosti o aktualizované Tesle Model 3 a platformě Tesly nové generace vyjdou najevo v následujících dnech.

Zdroj: thedriven, TowPoint