Sportovní Bertone začne používat palivo z odpadu

K oficiálnímu oživení společnosti Bertone dojde příští týden, kdy má být představený zcela nový sportovní automobil

Jen pro představu, automobilová společnost Bertone zkrachovala v roce 2014, kdy musela jít do konkurzu. V roce 2016 se značka prodala společnosti Akka Italia of Collegno, divizi francouzské strojírenské společnosti AKKA Technologies. V roce 2020 opět změnila majitele, když práva na ikonické jméno koupila společnost Ideactive, kterou vlastní bratři Mauro a Jean-Franck Ricciovi. K oficiálnímu oživení společnosti Bertone dojde příští týden, kdy má být představený zcela nový sportovní automobil této luxusní značky.

Sportovní model Bertone

Podrobnosti jsou zatím zahalené tajemstvím. Nicméně Bertone tvrdí, že jeho výkonný stroj tvůrci zkonstruovali tak, aby jezdil na palivo vyrobené z plastového odpadu. Níže přiložený nový oficiální teaser je překvapivě odhalující, jakmile upravíte expozici a jas obrázku.

Jedná se o nízko položený dvoumístný vůz s motorem uprostřed, ale o pohonné jednotce, která se skrývá za sedadly, společnost nadále mlčí.

Níže přiložený nový oficiální teaser je překvapivě odhalující, jakmile upravíte expozici a jas obrázku
Teaser nového sportovního vozu Bertone

Podle toho, co můžeme říci, designově se nestane revolucí v segmentu sportovních vozů, protože vůz má známý vzhled. Někteří v tomto bočním profilu pravděpodobně uvidí McLaren 720s nebo Lotus Emira. Ale přesto jsme stále zvědaví, s čím slavné jméno přijde v roce 2023. Předchozí teasery poskytly předběžný pohled na přední a zadní část, které se zdály mít moderní vzhled a zároveň využívaly technologii LED.

Chvála italské elegance

Bertone říká, že styling slouží jako „chvála italské elegance a italského gentlemana“. Vzhledem k tomu, že renomovaná značka v oblasti automobilového designu letos slaví 100. výročí, měl by nový sportovní vůz této prestiži dostát. Koneckonců, některé z nejkrásnějších vozů všech dob vznikly právě z pera Bertoneho, včetně dechberoucího Lamborghini Miura.

Do budoucna se prý automobilka Bertone stane špičkovým výrobcem limitovaných edic sportovních aut, v nichž se spojí italská elegance s dechberoucím výkonem
Teaser hyperauta Bertone

Do budoucna se prý automobilka Bertone stane špičkovým výrobcem limitovaných edic sportovních aut, v nichž se spojí italská elegance s dechberoucím výkonem. V čele má stát tento tajemný model, jehož premiéra je naplánovaná za týden. Přesněji ve středu 21. prosince v 15:00 SEČ / 14:00 GMT / 9:00 východního času.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče