Dacia Duster Commercial získal nové vylepšení

Spolu s nedávno revidovaným SUV Duster Dacia osvěžila i verzi Commercial s novou úrovní výbavy a vnějšími vylepšeními

Spolu s nedávno revidovaným SUV Duster Dacia osvěžila i verzi Commercial s novou úrovní výbavy a vnějšími vylepšeními. Možnosti hnacího ústrojí zůstávají pro Duster Commercial stejné. Stejně jako kapacita nákladového prostoru. Dacia říká, že první dodávky mají být splatné v posledním čtvrtletí roku 2022.

Aktualizace Dacia Duster Commercial

Dacia letos odhalila nový odznak „Link“. Odznak se objevuje na přední masce chladiče, zatímco na víku zavazadlového prostoru je nový nápis „Dacia“. Také na zádi je nový design zadních světel ve tvaru Y. Kartáčovaný stříbrný lem na nárazníku SUV nahradila alternativa z odolného černého plastu. Zbytek stylu Duster Commercial je identický se standardním SUV.

Uvnitř pokračují podobnosti mezi faceliftovaným Duster Commercial a standardním Dusterem. Kupující dostanou stejná aktualizovaná sedadla a nový osmipalcový informační a zábavní systém Dacia. Systém přináší podporu Apple CarPlay a Android Auto. Na volantu můžeme vidět logo Dacie v novém vzhledu.

Nákladový prostor Duster Commercial pojme 1 623 litrů a uveze maximální užitečné zatížení 503 kg
Dacia Duster Commercial

Nákladový prostor Duster Commercial se nezměnil. Takže pojme 1 623 litrů vybavení a uveze maximální užitečné zatížení 503 kg v závislosti na modelu. Pro větší klid na duši Dacia také namontovala extra tmavé zadní ochranné sklo a kryt zavazadlového prostoru po celé délce.

Řada Commercial

Řada Duster Commercial je rozdělená pouze do dvou modelů, nazvaných Essential a Expression. Ceny nejlevnější varianty začínají od 408 000 Kč (bez DPH) a standardní výbava zahrnuje LED denní svícení, černé střešní nosiče, 16palcová ocelová kola, klimatizaci, elektrické ovládání předních oken, tempomat s omezovačem rychlosti, palubní počítač, DAB rádio s připojením Bluetooth a připojením USB.

Ceny za variantu Expression začínají od 412 tisíc korun (bez DPH). Upgrady oproti základnímu modelu zahrnují 16palcová litá kola, zadní kameru, parkovací senzory, kontrolu sjíždění svahu a uzávěrku středového diferenciálu u verzí 4×4. Uvnitř je kožený volant, loketní opěrka, nastavení sklonu sedadla řidiče, osmipalcová obrazovka infotainmentu, konektivita Android Auto a Apple CarPlay a dva USB porty.

Pod kapotou

Duster Commercial má na výběr ze tří motorů. Benzinovou řadu zahajuje přeplňovaný tříválec o objemu 1,0 litru. Ten produkuje 89 koní a točivý moment 160 Nm. Výkon jde na přední kola přes šestistupňovou manuální převodovku, zatímco spotřeba paliva je udávaných 5,16 l/100km.

Dacia vyřadila z nabídky benzinový čtyřválec 1,3 litru s nižším výkonem, takže výkon přeskočil na verzi 1,3 litru s výkonem 148 koní. Přenáší také pohon na přední kola, ale je k dispozici pouze se šestistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou.

Jediným vznětovým motorem Dacie pro Duster Commercial je přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec, který vyvine 113 koní a točivý moment 260 Nm. Ceny začínají od 485 000 korun (bez DPH) za model s pohonem předních kol. Nicméně kupující mohou upgradovat na uspořádání s pohonem všech čtyř kol s diferenciálem se středovým zamykáním od 515 000 korun.

Verze s pohonem předních kol vrací uváděných 4,08 l/100km v kombinovaném cyklu WLTP a má nejnižší emise CO2 ze všech modelů v řadě, 127 g/km. Model s pohonem všech čtyř kol je o něco méně úsporný díky extra poháněné nápravě, ale Dacia říká, že stále zvládne 4,41 l/100km.

Zdroje: autoexpress, Top Nosiče