Nová řada elektromobilů Ye od Hondy jsou určené pouze pro Čínu

Nová řada elektromobilů Ye automobilky Honda se představí poprvé na mezinárodním automobilovém veletrhu v Pekingu, který se koná tento měsíc

Nová řada elektromobilů Ye automobilky Honda se představí poprvé na mezinárodním automobilovém veletrhu v Pekingu, který se koná tento měsíc. Tyto nové vozy se připojí ke stávající řadě elektromobilů automobilky e:N, která se již v Číně prodává. Do prodeje se nové vozy dostanou do konce roku.

Model Ye P7 a Ye S7

První dva modely, které přijdou na trh, jsou Ye P7 a Ye S7. Tato dvojice má jezdit na nově vyvinuté platformě EV, která se objeví v konfiguracích s jedním motorem a pohonem zadních kol a se dvěma motory a pohonem všech kol.

První dva modely, které přijdou na trh, jsou Ye P7 a Ye S7
Model Ye P7

Honda uvádí, že přizpůsobí varianty s pohonem všech kol tak, aby nabízely sportovní a ostré jízdní vlastnosti, zatímco verze s pohonem všech kol se zaměří na „vysoký výkon a vysoce citlivé ovládání“.

Na fotografiích jsou oba elektromobily zachycené jen z několika úhlů, přičemž dvojice má podobné siluety. Oba však mají odlišné přední masky, přičemž styl modelu S7 je o něco sportovnější než u jeho sourozence.

Budoucí modely, které vycházejí z konceptu Ye GT

Značka také plánuje uvést na trh budoucí sériové modely vycházející z konceptu Ye GT. GT má profil připomínající kupé – vypadá jako zmenšená S7 – s ostřejší přídí, elegantnějšími světlomety, bez obkladů a širokým, nízkým profilem.

Honda nenabízí mnoho informací o specifikacích modelu GT, ale uvedla, že navrhla elektromobil „s cílem poskytnout dokonalý zážitek z jízdy“. Stane se také vůbec prvním automobilem Hondy, který do výbavy dostane velkou obrazovkou pro cestující na předních sedadlech.

Prodeje vozů série Ye

Honda uvádí, že modely Ye P7 a Ye S7 se začnou prodávat do konce letošního roku. Sériové modely založené na konceptu Ye GT se na pultech prodejců v Číně objeví do konce roku 2025.

Společnost Honda plánuje do roku 2027 uvést na čínský trh 10 nových elektromobilů, z toho šest vozů má být z nové modelové řady elektromobilů Ye. Nejnovější řada elektromobilů je součástí plánu automobilky přeorientovat do roku 2035 svou modelovou řadu v Číně na plně elektrické vozy.