Pramac odhaluje barvy Ducatis of Zarco a Martin

Tým Paola Campinotiho představil své Desmosedici GP23 živě na Sky Sport. Sestava se potvrdila s veteránem Zarcem a agresivním Martinem, připraveným bojovat s dnes již tradičními fialovo-červenými barvami.

Ducati představila téměř celou „armádu“, se kterou se pokusí obhájit trojkorunu získanou v MotoGP v loňském roce. Po Gresini Racing v Cervii a Factory Teamu v Madonna di Campiglio, přišla řada na Pramac Racing. Ten si pro svůj startovní event vybral místo Sky Sport.

Již třetím rokem v řadě mají veterán Johann Zarco a vycházející hvězda Jorge Martin sdílet garáž týmu Paola Campinotiho. A oba mají počítat s Desmosedici GP23, tedy s konfigurací shodnou s konfigurací dvou oficiálních jezdců Pecco Bagnaia a Enea Bastianini.

Francouz stále čeká na své první vítězství v premiéře, i když na Ducati už ukázal, že může být neustále na předních pozicích: ve dvou letech, kdy oblékal barvy Pramac, se ve skutečnosti dostal osmkrát na stupně vítězů a také skončil na mistrovství světa 2021 na pátém místě.

Pramac Racing; Pramac odhaluje barvy Ducatis of Zarco a Martin
Pramac Racing

,,Jsem velmi rád, že tu zůstanu. Máme skvělý tým, skvělou motorku a s Jorgem mám skvělý vztah, takže si myslím, že máme na to, abychom měli skvělou sezónu a kdo ví, možná i vyhrajeme,“ řekl Zarco.

První Pramac

Na druhou stranu rok 2023 bude zásadní sezónou pro pokračování kariéry madridského rodáka. Ten se loni musel vypořádat s palčivým zklamáním z toho, že se v závodě upřednostnil Bastianini před oficiálním týmem. Nicméně, posílen možností mít stejný materiál, se ,,Martinator“ zdá odhodlaný dělat velké věci a možná dokonce přitáhnout pozornost nějaké jiné značky, pokud neprojeví zájem od Borgo Panigale, který si podle ní zaslouží.

,,Nemůžu se dočkat, až začnu a až se vrátím k práci s celým týmem. Minulý rok byl zvláštní rok, s velmi těžkými chvílemi, ale pomohl mi růst a být silnější. Mám velké cíle, hodně ambicí a také přesvědčení, že spolu s mým týmem dokážeme velké věci. Až v Sepangu nasednu do své Ducati, budu vědět, že veškerá práce odvedená během zimní přestávky se vyplatila, a že jsem připraven.“

Johann Zarco, Jorge Martin, Pramac Racing; Pramac odhaluje barvy Ducatis of Zarco a Martin
Johann Zarco, Jorge Martin, Pramac Racing

Novinkou oproti nedávné minulosti je nástup Gina Borsoie, s nímž se doufá, že se mu podaří otevřít nové hřiště plné uspokojení, jako je to s Francescem Guidottim. Bývalý jezdec z Veneto, který se vrátil z velmi dlouhého působení v týmu Aspar, je známý především tím, že je skvělým hledačem talentů. A to je základní kvalita pro tým Ducati „B“, který je povolán pomáhat mladým lidem této značky v růstu.

Boj o důležité pozice

,,Letošní cíl je stejný, jaký jsme si stanovili na začátku každé sezóny. A to stát se nejlepším nezávislým týmem a bojovat proti všem továrním týmům,“ vysvětlil Campinoti během prezentace. „Výsledky posledních sezón posloužily k tomu, aby demonstrovaly světu, že náš tým je jedním z protagonistů MotoGP. A že naši jezdci vždy bojují o důležité pozice a že lidé, kteří tvoří tým, z něj dělají jeden z nejzáviditelnějších týmů v paddocku.“

Pokud jde o livrej, barvy jsou stále dost podobné těm z roku 2022. Přičemž hlavním sponzorem zůstává Prima a na bílém pozadí je dominantní fialová. Oproti loňsku jsou ale i větší porce červené. Ta připomíná Pramac, a to především na čelním skle a ve spodní části kapotáže. Ploutve podél airboxu, dříve celé bílé, nyní částečně zfialověly.

Jorge Martin, Pramac Racing
Jorge Martin, Pramac Racing

Zdroj: motorsport, TowPoint