Mitsubishi dodá uložiště pro USA solární projekty

Mitsubishi Power Americas dodá baterie pro vývoj tří systémů a pro ukládání energie z baterií na jihovýchodě USA. Tyto tři hybridní projekty vyvíjí společnost Origis Energy jako součást 1,5 GW provozních a zároveň nasmlouvaných aktiv v regionu.

Společnost Origis Energy oznámila, že uzavřela smlouvu se společností Mitsubishi Power Americas. A to na dodávku baterií pro vývoj tří systémů pro ukládání energie z baterií na jihovýchodě USA. Projekty tak mají celkovou kapacitu 150 MW/600 MWh a umístí se tak v solárních zařízeních.

Mitsubishi Power Americas dodá uložiště pro americké solární projekty

Projekty tak mají zahrnovat baterie Mitsubishi Power Emerald a především jejich uvedení do provozu se tak plánuje během příštích dvou let. Mají využívat systém řízení spotřeby energie Mitsubishi. A systém dohledového řízení a sběru dat (SCADA) pro řízení cyklů nabíjení a i vybíjení. Zároveň i sledování stavu systému, odesílání alarmů a výstrah a umožnění dlouhodobého ukládání dat. Společnost má celosvětově více než 2,5 GWh projektů utilitního ukládání energie v různých fázích nasazení.

„Technologie Emerald storage řešení, kterou dodáváme pro Origis, se tak řídí přísnou politikou NERC CIP a IEC 62443 Security Development Process Lifecycle Process ale i procesy v souladu s osvědčenými postupy v oboru,“ řekl Alejandro Schnakofsky, viceprezident globální strategie a řešení pro ukládání energie, Mitsubishi Power Americas. „Ve všem, co děláme, je tak naprosto nezbytné chránit energetické systémy ale i operátory co v nejpřísnější úrovní kybernetické bezpečnosti,“ dodal.

Přísná politika a technologie řešení

Mitsubishi dodá úložiště pro americké solární projekty
Mitsubishi Power Americas

Projekty skladování energie na úrovni sítě také nabízejí služby jako arbitráž, účast na trhu s energií. Dále služby odkladu přenosu ale i distribuce. Dále nabízejí podporu obnovitelných kapacit, zamezení omezení, regulaci frekvence sítě a nakonec podporu napětí.

Origis má tak více než 1,5 GW provozních ale také především nasmlouvaných projektů na jihovýchodě USA a přes 4 GW po celé zemi.

Zdroj: pv-magazine, TowPoint