Prelude se vrací jako sportovní kupé

Slavné jméno Prelude se vrací, nyní na stylově vypadající dvoudveřové elektrické kupé, které podle Hondy upřednostňuje „radost z jízdy“.

Integra je zpět a nyní je zpět i Prelude. Vrací se další vzrušující jméno z minulosti společnosti Honda, tentokrát aplikované na sportovně vypadající dvoudveřový koncept kupé s elektrickým pohonem. Koncept Prelude, odhalený na tokijském autosalonu, údajně předznamenává budoucí elektrické vozy Honda. Konkrétně sportovní modely, které slibují upřednostnit zapojení řidiče a výkon.

Nemáme žádné podrobnosti o pohonném ústrojí modelu Prelude ani o tom, jakou platformu využívá. Nicméně předpokládáme, že půjde o jeden z připravovaných vlastních elektromobilů Honda. Nikoli o sdílenou platformu dodávanou GM, jako je tomu u připravovaného crossoveru Prologue. Bohužel neočekáváme žádnou manuální převodovku, a to ani simulovanou, protože generální ředitel Hondy uvedl, že společnost o tomto přístupu neuvažuje. Místo toho využije jiné výkonové parametry pro vdechnutí poutavé dynamiky svým chystaným elektromobilům.

honda prelude concept
Honda Prelude

Koncept Prelude vypadá zhruba přesně tak, jak si představujete, že by měla vypadat interpretace kupé z 80. a 90. let 21. století. Není radikálně nízko posazený, ale vypadá poněkud jako uhlazenější verze kupé Accord. To se samo o sobě přestalo vyrábět před několika generacemi. Doufáme, že to znamená, že se do nabídky Hondy vrací legitimní dvoudveřový vůz, protože automobilka nevyrobila opravdový sportovní vůz od modelu S2000, a dokonce ani kupé od doby, kdy Civic a Accord upustily od svých dvoudveřových variant.

Ačkoli je Prelude označován jako koncept, nezdá se, že by měl nějaké přehnaně fantaskní prvky, které by se musely pro sériovou výrobu změnit. Doufáme, že se Honda rozhodne tento vůz realizovat spíše dříve než později. Společnost naznačila, že se chystají sportovní vozy s elektrickým pohonem, a dalším z nich může být duchovní nástupce modelu Acura NSX. Jsme zvědaví na další informace o tom, co se chystá, a na další informace o vzkříšeném Prelude.

Zdroj: caranddriver, Vapol