Zážitkové centrum Mustang Experience Center naučí řidiče nebourat

V rámci oslav 60. narozenin Fordu Mustang přichází zpráva o Mustang Experience Center. Nové zážitkové centrum se otevře v roce 2025

V rámci oslav 60. narozenin Fordu Mustang přichází zpráva o Mustang Experience Center. Jedná se o nové zážitkové centrum, jehož otevření se plánuje na rok 2025. Podle představ společnosti Ford by se mělo stát povinnou kulturní a technickou destinací pro fanoušky Mustangu.

A díky tomu, že se nachází hned vedle závodní dráhy Charlotte Motor Speedway v Severní Karolíně, mohou noví majitelé Mustangu vyrazit na trať, aby lépe pochopili výkonnostní schopnosti tohoto pony caru.

Mustang – víc než jen auto

„Mustang byl vždycky víc než jen auto. Jsou to zážitky, které s ním přicházejí, od výletů na silnici přes dny na okruhu až po cars & coffee,“ řekl Matt Simpson, generální manažer společnosti Ford pro vozy pro nadšence. „Zážitkové centrum Mustang Experience Center je připravené stát se výjimečným místem setkávání komunity Mustang, kde se proplétá duch vozu a Charlotte Motor Speedway a vytváří nové vzpomínky.“

Zatím se všechny oči upírají na Charlotte, kde se konají oslavy 60. výročí Mustangu, které kromě velké party zahrnují i premiéru paketu Mustang 60th Anniversary Package pro rok 2025
Ford Mustang letos slaví 60. výročí od svého vzniku

Mustang Experience Center je víc než jen showroom vedle závodní dráhy. Součástí zařízení má být maloobchodní prodejna se zbožím pro Mustang a prodejna náhradních dílů pro vylepšení výkonu. Najdete zde také galerii Ford Heritage Gallery, která představí 60 let historie Mustangu.

Mezi tím vším je dostatek prostoru pro speciální akce, přičemž Ford výslovně zmiňuje svatby. Kromě toho by to mohlo být rovněž skvělé místo pro budoucí debuty vozů Mustang.

Pro praktickou výuku

Experience Center bude také místem pro Mustang Unleashed, program v rámci Ford Performance Racing School. Stručně řečeno, majitelé Mustangu 2024 – ať už se jedná o čtyřválcový EcoBoost nebo GT s motorem V-8 – se mohou vydat na trať s praktickou výukou.

Ford připomíná, že Charlotte Motor Speedway není jen velký ovál pro závody NASCAR. V areálu je 3,5km silniční okruh. Brzy se má otevřít nová silniční dráha o délce 2,7 míle.

Výročí 60. let Mustangu

Očekáváme, že Ford o svém zážitkovém centru pro Mustangy řekne více později v průběhu roku. Zatím se všechny oči upírají na Charlotte, kde se konají oslavy 60. výročí Mustangu, které kromě velké party zahrnují i premiéru paketu Mustang 60th Anniversary Package pro rok 2025.

Prodávat se má výhradně pro verzi GT Premium a každá z nich dostane speciální pruhy, odznaky a kola, které vzdávají hold původnímu poníkovi. Vyrobit se má pouze 1 965 kusů.