Nio dodává SUV ES7 s dvoutunovou tažnou silou

Čínská elektrická automobilka Nio údajně začala dodávat své nové SUV ES7 zákazníkům v Číně pouhé dva měsíce poté, co bylo poprvé představeno.

Nio v červnu představilo SUV ES7. Šesti nebo sedmimístný dvoumotorový elektromobil s maximálním výkonem 480 kW a maximálním točivým momentem 850 Nm. Ten pomáhá zajistit zrychlení z 0 na 100 km/h za necelé 4 sekundy.

K dispozici ve třech variantách baterií. Řidiči si mohou vybrat z 75 kWh standardní baterie, 100 kWh baterie s dlouhým dojezdem a 150 kWh baterie s ultra dlouhým dojezdem. Ta slibuje dojezd více než 850 km.

Cena od 1 665 000 Kč, která zahrnuje baterii, ale která se má snížit nejméně o 250 000 Kč. A to pokud si zákazníci zvolí baterii Nio jako předplatitelský model baterie systému (BaaS).

Nio dodává SUV ES7

Je pozoruhodné, že jde o jedno z prvních elektrických vozidel v Číně, které se jeví určeno pro tažení. Nio říká, že má certifikaci utáhnout 2 tuny, a fotí to s karavanem. Vůz má také schopnosti vozidla naložit, což umožňuje nabíjení zařízení z jeho velké podlahové baterie.

A jak se slíbilo, první dodávky ES7 začaly do čínských měst přicházet v neděli po dokončení předdodávkových kontrol a příprav.

Dodávka ES7.  Zdroj: Nio
Dodávka ES7

Společnost Nio podle CnEVPost zdůraznila dodávky ve své mobilní aplikaci s prvními vozidly. Ta dorazila do měst včetně Pekingu, Šanghaje, Hefei, Nanjingu, Suzhou, Ningbo, Wuhan a Xiamen. I když Nio nezveřejnilo, kolik modelů se dodalo.

Nio také zveřejnilo několik fotografií předvádějících dodávku SUV ES7.

Základní model ES7 SUV se dodává s baterií o kapacitě 75 kWh. A ti, kteří si zakoupí předplatitelský model BaaS společnosti Nio, zaplatí pouze 1 400 000 Kč s měsíčním poplatkem za pronájem baterie 3 500 Kč. I když to umožňuje neomezená výměna baterie a potenciální aktualizace baterie.

Interiér ES7
Interiér ES7

Delší dojezd, 100 kWh ES7 je o něco dražší za 1 900 000 Kč. Nebo 1 500 000 Kč v režimu BaaS s měsíčními náklady na pronájem baterie 6 000 Kč.

Všechny náklady jsou před místními dotacemi a vzhledem k tomu, že všechny elektromobily Nio EV mohou využívat k dobíjení výměnných stanic baterií, má SUV Nio ES7 stále nárok na dotace. Přestože jeho cena je vyšší než nominální prahová hodnota 1 050 000 Kč. Ta nezahrnuje možnost výměny baterií vozidel.

Zdroj: thedriven, Vapol